FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - VOLUNTARI 3-0

VIDEO "Regele" rămîne în coasta Astrei după victoria Viitorului în fața lui FC Voluntari, scor 3-0

Articol de GSP - Publicat luni, 14 septembrie 2015 20:18

Viitorul a cîștigat cu 3-0 meciul de pe teren propriu din etapa a zecea din Liga 1, după golurile lui Aganovici, Bănel Nicoliță și Mitrea.

Vezi meciul în format liveTEXT

VIITORUL - FC VOLUNTARI 3-0
Au marcat:
Aganovici '25, Nicoliță '73, B. Mitrea 90+2

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Aganovici a deschis scorul în minutul 25 cu un șut la colțul lung. Fotbalistul a preluat în careu, l-a întors pe Achim și Balauru a fost transformat în victimă sigură.

Bănel Nicoliță a marcat și el cu 17 minute înainte de sfîrșitul jocului. Mijlocașul a profitat de o ieșire eronată a portarului ilfovean și a trimis în poarta goală de la 25 de metri.

Scorul final a fost stabilit de Bogdan Mitrea în prelungirile partidei cu o lovitură perfectă de cap.

Viitorul a urcat pe locul 2 datorită acestei victorii, cu 19 puncte, în timp ce FC Voluntari a rămas penultima în Liga 1, cu doar 4 puncte.

Echipele de start:

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Hodorogea, Mitrea, Ciupe - Filip, Nedelcu, R. Marin - I. Hagi, F. Tănase, Aganovici
Rezerve: Albuț, Casap, Gavra, Achim, Boli, B. Nicoliță, Chițu

Voluntari: Balauru - L. Rus, Achim, Maftei, Briceag - N. Grigore, Goossens - Vîlceanu, Kone, Iorga - M. Costea
Rezerve: Botas, Maxim, Todoran, Cîrstocea, Pancu, R. Zaharia, Novakovici