Alte știri din fotbal
Florin Tănase, uluit de condițiile în care s-a jucat pe Arena Națională: „În 2026, la ce stadion, cât a costat... e decapotabil”
0
Verdictul specialistului Marius Avram, după ce Gigi Becali l-a acuzat violent pe arbitrul Cristian Moldoveanu: „Criminal!”
1
A dat din casă despre următoarele două transferuri de la FCSB: „Atacantul vine săptămâna asta. Nu sunt idiot să stau după Bîrligea”
0
Becali l-a urmărit pe Matei Popa și a anunțat decizia: „Gata, la revedere!”
0
Știri din fotbal internațional
L-au luat înapoi doar că să-l dea mai departe! Ce se întâmplă cu fotbalistul lui Chelsea
0
Ionuț Radu, de netrecut în La Liga: a pus „lacăt” pe poartă la Getafe
0
Reacția lui Arbeloa după fluierăturile primite pe Bernabeu: „Nu sunt Gandalf”
0
Imagini impresionante la Salonic » Răzvan Lucescu și fanii lui PAOK, la primul meci acasă după tragedia cu cei 7 suporteri
0
Lifestyle
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Moneda din Republica Socialistă România care se vinde și cu 3.000 de lei pe ...
Libertatea
„Vă rugăm! Aceștia sunt copiii noștri!”. Mama unui soldat rus cere ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Oana Gheorghiu crede că și compania TAROM ar trebui să fie privatizată după ...
Libertatea
Corect! Toti papagalii au repetat prostia asta:DINAMO nu a mai batut frina la Cluj de 37 de ani,dar timp de 38 de ani (sic!) frina a fost in ligile secunde!
N-o sa ajunga pentru ca piTURCA uraste DINAMO si ii convoaca pe dinamovisti cind toti cocisii,dicii,bogdani stancii,ovidiupetrii etc...ai lui sint indisponibili si e disperat sau cind forma si valoarea vreunui dinamovist sint prea evidente pentru a nu-i convoca.
Ai crede ca in TOTI acesti 37 de ani CFR Clujul i-a tot batut pe Dinamo, cand nu reuseau cainaii sa smulga cate un egal mincinos cu ajutorul arbitrilor. Cand colo, ce sa vezi? Feroviarii clujeni faceau la greu manevre prin diviziile inferioare (ceea ce nu e catusi de putin rusinos). Ei, acum ce sa mai vorbim, s-a resetat rabojul acestei confruntari; inteleg frustrarea ceferistilor, dar nu accept magariile spuse despre arbitraj si cum ar fi trebuit ei sa castige. Paszkani e patetic cu IT-ul sau, si cand ma gandesc cum au luat ei doua campionate, sa ne mai slabeasca!
Blat ordinar !!!
Cine acuza arbitrajul ar trebui, vorba lui Paszkany, sa se ocupe de alte alea. Pe mine ma preocupa altceva: cele patru accidentari ale clujenilor (cei trei schimbati + Beto). Nici vorba de faulturi drept cauza (cum scrie Radu Bikis). Eu cred ca de vina e dopajul, care probabil ca se face otova, fara sa se tina seama de greutatea ori suprafata corporala a fiecarui jucator. La CFR nu e lucru curat! De ce scriu aici oameni care nu au vazut meciul, dar au opinii ferme despre ce s-a intamplat pe teren, nu inteleg. Victoria lui Dinamo, oricat de norocoasa ori dureroasa (pentru multi), e indiscutabila.
Arbitrajul a fost perfect. Chiar nimeni n-are ce sa-i reproseze luiTudor. Daca CFR e cea mai furata echipa din Romania, atunci ar trebui toti sa nu ne mai uitam la fotbal. Ei chiar sa nu se planga...au luat titlurile pe care, probabil, altii le meritau. CFR e ultima echipa care ar trebui sa vorbeasca despre vicieri de rezultat si furturi.In aceeasi situatie cu ei se afla si Vasluiul. Sa speram ca Ion Craciunescu macar in mandatu' asta nu-si va mai arata sentimentele(de simpatie sau de antipatie) fata de echipe. Mandatu' trecut ne-a cam obisnuit cu asta. Sa speram ca si-a mai schimbat perceptia.
Bai sa fie. Cand a primit zeci de penaltiuri acordate aiurea cand intre atacantul lui si fundasul advers erau 40-50 cm , atunci nu mai grohaia porcul asta horthist? Primul titlul a fost cel mai mare jaf din istoria tarii. In 1907 la Cluj erau cai ferate romane? Bai sa fie? Bozgorul Kelios este omul care a ordonat aruncarea de stenograme pe piata in mod ilegal, incalcand grav Codul Penal si de procedura penala si normele statului de drept. Un nesimtit care va vedea rigorile legii cand Puterea Toxica va fi inlaturata.
noi suntem obijnuiti sa comentam arbitrajul indiferent daca este bun sau rau, fratilor asta chiar a arbitrat bine...a avut cei drept mici sicane intr-o anumita directie dar una peste alta a fost ok Paszkany nu este de condamnat, baga bani la echipa si este normal sa fie subiectiv
Hai DINAMO !! ASA se joaca tata ! Sper sa ii umileasca si pe Steaua curand.
Intr-adevar am avut noroc...noroc ca i-avem in echipa pe Danciu,Niculae si Munteanu.Verigile slabe ale echipei,zic eu,sunt Di Abate,care 80% din mingi le joaca in lateral sau inapoi,are 0 initiativa,si toti adversarii il simt ca 'nu stie',Alexe,care are o perioada de cacao,cred ca si mamaie se asteapta la trecerile alea in 'viteza' prin flanc,dribling-ul vine mereu in stanga,dar am rabdare cu el inca,Scarlatache si chiar si Rus,pe care il ridica in slavi presa mai nou,mi se par foarte bezmetici acolo pe dreapta.Oricum,echipa a avut caracter si a luptat pana la sfarsit.Caine pana la moarte!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.