FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - CONCORDIA 2-3

VIDEO şi FOTO Ajutată de greşeli de arbitraj, Chiajna a obţinut a 5-a victorie din retur » FC Braşov - Concordia 2-3

Braşov - Concordia. foto: Bogdan Bălaş +2   FOTO
Braşov - Concordia. foto: Bogdan Bălaş

Articol de GSP - Publicat luni, 09 aprilie 2012 00:00 / Actualizat luni, 09 aprilie 2012 21:23

Braşovul a fost învinsă de Concordia, pe teren propriu, 2-3. Echipa lui Reghecampf a beneficiat de două mari erori de arbitraj şi a reuşit să obţină a 5-a victorie din retur.

Krumov a deschis scorul în minutul 13, cu o lovitură de cap de la colţul scurt. Vezi VIDEO

În minutul 24, Braşovul a avut un gol anulat greşit de către arbitru. Buga a marcat din centrarea lui Distefano, dar arbitrul a considerat eronat că mingea a ieşit în aut de poartă. Citeşte aici amănunte

În minutul 53, Rocha a marcat al doilea gol pentru oaspeţi dintr-o poziţie clară de ofsaid. 2 minute mai tîrziu, Braşovul a reintrat în joc prin golul lui Hadnagy. VEZI AICI GOLUL

Cu lovituri pe contraatac, Concordia a mai avut cîteva faze de poartă pînă la final, dar n-au reuşit să se desprindă. Gazdele au profitat şi nou-intratul Moutinho a adus egalarea cu un şut sub bară din interiorul careului(84). VEZI GOLUL

Rocha a dat lovitura de graţie în ultimul minut de prelungire, cînd l-a învins pe Felgueiras, singur cu portarul gazdelor.VEZI GOLUL

Concordia a urcat pe locul 15 în clasament, cu 27 de puncte.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT!

Echipe de start:

Braşov: Felgueiras - Mateiu, Majernik, Machado, Di Stefano - Viveiros, Dias, Velayos, B. Madeira - Ilijoski, Buga
Rezerve: Godinho, Hadnagy, Mauro Alonso, Ciupe, Moutinho, Olariu, Damian
Antrenor: Marius Şumudică

Absenţi: Cr. Ionescu, L. Munteanu (suspendaţi), Enceanu (accidentat), Diogo Silva (incert)

Concordia: Niţă - Krumov, Mamele, D. Bratu, Guilherme - Ad. Popa, R. Iancu, L. Filip, I. Iordache - V.Dinu, Rocha
Rezerve: Baruch, Mihalcea, Petrovici, Paulinho, Alex, V. Munteanu, Muzac
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Absent: Gospodinov (suspendat)

Arbitru: Cătălin Buşi
Asistenţi: Ad. Vidan şi Florin Păunescu

FC Braşov are 5 puncte mai mult decît Concordia, care e penultima în Liga 1. Lui Şumudică îi vor lipsi doi dintre fundaşii de bază, Cristi Ionescu şi L. Munteanu, ambii suspendaţi. De partea cealaltă, Reghecampf va fi nevoit să-l titularizeze în poartă pe Niţă, în locul suspendatului Gospodinov.