FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA - BOTOȘANI 0-0

VIDEO și FOTO Chiajna și Botoșani, remiză într-un meci cu ocazii rarisime! Cum arată ACUM clasamentul din play-out

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 martie 2018 20:02

Concordia Chiajna și FC Botoșani au terminat le egalitate, scor 0-0, în primul meci al etapei cu numărul 3.

Concordia Chiajna a jucat cu presiunea retrogradării și asta s-a văzut în prestația elevilor lui Ion Moldovan. Marile ocazii ale partidei le-au aparținut iflovenilor, una fiind de-a dreptul rarisimă. În minutul 50, Claudiu Bumba a trimis din interiorul careului peste poarta lăsată goală de Eduard Pap (vezi AICI detalii).

Finalul a fost unul încrâncenat, Andrei Dumitraș, fundașul moldovenilor, fiind eliminat în minutul 89 pentru al doilea cartonaș galben.

Concordia rămâne aproape de zona retrogradării, cu 4 puncte deasupra celor de la Sepsi, formație aflată pe locul de baraj. FC Botoșani s-a apropiat la un singur punct de liderul Dinamo.

Concordia - FC Botoșani 0-0
Click aici pentru TEXT!

Chiajna: Vitkauskas - Patache, Albu, Marc, Panait - Prepeliță, Cristescu - Bumba, Deaconu, Nivaldo - Batin
Rezerve: Caparco, Bucșa, Bawab, Babici, Bărboianu, Bud, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

Botoșani: Pap - Ungurușan, Burcă, Miron, Mușat - Oaidă, Cucu - Golofca, Achim, Moruțan - Axente
Rezerve: Cobrea, Plămadă, Tincu, Dumitraș, Serediuc, Golubovici, Fulop
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Ionuț Coza (Ilfov) / Asistenți: Radu Ghinguleac (București) și Dragoș Iliescu (Dolj) / Rezervă: Horia Mladinovici (București) / Observator: Marian Salomir (Cluj)