FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 0-2

VIDEO și FOTO Dinamo, fără replică în fața lui CFR Cluj, 0-2 » "Câinii", tot mai departe de locurile fruntașe

FOTO: Alex Nicodim +10   FOTO
FOTO: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat luni, 21 noiembrie 2016 22:28

Dinamo a fost învinsă pe teren propriu de CFR Cluj, scor 0-2, la capătul unui meci în care nu a reușit să repete evoluția bună din meciul din Cupa Ligii de la Giurgiu. 

Dinamo - CFR Cluj 0-2 (J. Ruiz 3, Sorsa 27) AICI AI VIDEO DE LA MECI!

Dinamoviștii au început meciul de la 0-1, Ruiz deschizând scorul pentru clujeni în minutul 3, după o eroare în lanț a apărării dinamoviste.

Arbitrul Cătălin Popa a acordat un penalty în mod eronat lui Dinamo în minutul 10, Palici trimițând în bară de la punctul cu var.

În minutul 27, Peteleu l-a angajat perfect în adâncime pe Tomislav Sorsa, care a majorat avantajul clujenilor cu o "scăriță" peste Brănescu.

"Câinii" au dominat repriza secundă, dar nu au reușit să marcheze în fața inspiratei defensive clujene.

La meci au asistat 2.415 spectatori, majoritatea cerându-i din nou demisia lui Ioan Andone.

Cu această victorie, CFR Cluj a acumulat 26 puncte, menținându-se pe locul 5, în timp ce dinamoviștii rămân pe locul 6, cu 23 puncte.

DINAMO: Brănescu – Romera Navarro, Nedelcearu, M. Popescu, M. Oliva – D. Nistor, Busuladzic, Palic – Hanca, Nemec, D. Rotariu
Antrenor: Ioan Andone
Rezerve: Penedo Cano – Gnohere, D. Popa, Mahlangu, P. Petre, Ceccarelli, Maric

CFR Cluj: T. Marc – T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu – L. Rus, Nascimento - Tomislav, J. Ruiz, Camora – Omrani.
Antrenor: Vasile Miriuță
Rezerve: Mincă – Ad. Păun, D. Roman, Nouvier, Al. Chiriță, Negruț, A. Mureșan

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) / Asistent 1: Mircea Grigoriu (București) / Asistent 2: Daniel Mitruți (Craiova) / Rezervă: Andrei Chivulete (București) / Observator LPF: Octavian Goga (Brașov)
/ Observator CCA: Aron Huzu (Sibiu)

 
 

Citește și:
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Sunt prea multe meciuri, nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Sunt prea multe meciuri, nu ai nevoie de două minute să bei apă”
AFARĂ de la FRF! Burleanu, decizie care zguduie fotbalul românesc
Superliga
AFARĂ de la FRF! Burleanu, decizie care zguduie fotbalul românesc
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (636)
bvd_magheru
bvd_magheru  •  22 Noiembrie 2016, 07:56
Postat de haideusicfr pe 22 Noiembrie 2016, 07:43

Ce setimente ai tu ma rasistule? Traiesti intr-o tara democratica si nu ai priceput nimica de acolo.Esti ca Ceausescu.Unbolshevic caruia nu-i intra in cap nimica bun. Ii urasti pe ardeleni ,desi tu traiesti printre ..mexicani.Si negri. N-ai vazut acolo mai tovarase ca vecinii tai au ales un negru Presedinte ? Si apoi au incercat cu o femeie. Pun pariu cadupa tine ti-ar fi bun unul ***** oltean ca tine. Pe nume Ceausescu ,presedinte. Zii ca nu-ti pare rau dupa comunism ! Nu vreau sa-ti fac rau ,poate inti intercepteaza Bill Gates e*mailul si-ti da un picior in fund si te scoate afara din *state*!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

haideusicfr
haideusicfr  •  22 Noiembrie 2016, 07:43
Postat de bvd_magheru pe 22 Noiembrie 2016, 01:48

Pai nu mai am de ales . Inca mai am senitmente pentru bucuresti si bucuresteni . La rapid nu stiu in ce barca sa sar ca au aparut 4 salupe cu motor sandero deodata asa ca ? BUCURESTI steaua BUCURESTI !

Ce setimente ai tu ma rasistule? Traiesti intr-o tara democratica si nu ai priceput nimica de acolo.Esti ca Ceausescu.Unbolshevic caruia nu-i intra in cap nimica bun. Ii urasti pe ardeleni ,desi tu traiesti printre ..mexicani.Si negri. N-ai vazut acolo mai tovarase ca vecinii tai au ales un negru Presedinte ? Si apoi au incercat cu o femeie. Pun pariu cadupa tine ti-ar fi bun unul ***** oltean ca tine. Pe nume Ceausescu ,presedinte. Zii ca nu-ti pare rau dupa comunism ! Nu vreau sa-ti fac rau ,poate inti intercepteaza Bill Gates e*mailul si-ti da un picior in fund si te scoate afara din *state*!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

ares123
ares123  •  22 Noiembrie 2016, 07:43
Postat de catalin_cj pe 22 Noiembrie 2016, 07:25

Fii serios. Steaua aduna spectatori la meciurile din deplasare, pentru ca încă mai vine lumea sa o vadă. Insa de la anul, când oamenii își vor da seama că nici acolo nu sunt valori, o sa se reducă drastic nr și la steaua. În curând vor fi mai multi comentatori pe gspro decât în tribune.

De fapt la Steaua media e de 7681.....sursa http://www.liga1.ro/html/clasament_spectatori

Vezi toate comentariile (636)
Comentează
Close