FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - GAZ METAN

VIDEO şi FOTO » Pe terenul îngrozitor din Bănie, CS U a bifat al treilea meci fără victorie: 1-1 cu Gaz Metan

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 14 martie 2015 17:32

CS U Craiova îşi continuă seria de invincibilitate în Liga 1, ajungînd la 15 meciuri fără înfrîngere, după egalul contra celor de la Gaz Metan Mediaş, scor 1-1. E al treilea meci fără victorie consecutiv pentru Cîrţu & Săndoi!

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici video cu golul lui Tîrnăcop

Vezi aici golul lui Llullaku

În prima repriză, cei de la CS U Craiova au jucat mai bine şi au avut ocaziile importante, în timp ce medieşenii nu au contat pe faza ofensivă.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 16 de mijlocaşul Ionuţ Tîrnăcop. Acesta a profitat de o ieşire greşită a portarului Pleşca şi a înscris în poarta
goală cu un şut din 10 metri.

În a doua repriză, jucătorii de la CS U Craiova s-au mulţumit cu păstrarea rezultatului. Cei de la Gaz Metan au pus mai multă presiune, iar Azdren Llullaku a stabilit scorul final în minutul 65. Atacantul a profitat de o greşeală de marcaj a celor de la CS U şi a înscris cu o lovitură de cap, din şase metri.

După acest egal, CS U Craiova rămîne pe locul cinci în Liga 1, cu 35 de puncte, la egalitate cu Astra, care are un meci în minus.

Gaz Metan Mediaş se află în lupta pentru evitarea retrogradării şi rămîn pe locul 14, cu 20 puncte.

Echipele de start

CS U Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Brandan, Mateiu -Băluţă, Bawab, Tîrnăcop -  Nuno Rocha
Rezerve: Straton, Kay, Izvoranu, Herghelegiu, Dumitraş, Ivan, Briceag

Gaz Metan: Pleşca - Zaharia, Abrudan, Muth, Szilagy - Velasquez - Figliomeni, Tahar, de Oliveira, Petre - Vitinho
Rezerve: Greab, Vişa, Llullaku, Roberto Romeo, Cristea, Tîrnovan, Avram