FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - CHIAJNA

VIDEO Victorie în prelungiri » Oţelul - Chiajna 2-1

Articol de GSP - Publicat luni, 29 aprilie 2013 00:00 / Actualizat luni, 29 aprilie 2013 20:53

Oţelul Galaţi a învins în prelungirile partidei pe Concordia Chiajna, scor 2-1, şi este ca şi salvată de la retrogradare.

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze din Oţelul - Chiajna

Oaspeţii, aflaţi într-o situaţie extrem de dificilă, au început mai bine partida şi au deschis scorul încă din minutul 13 prin Serediuc. Mijlocaşul ofensiv a şutat plasat pe lîngă Grahovac după pasa lui Pană. Nu a durat mult avantajul Chiajnei pentru că Sîrghi a marcat din interiorul careului la o fază fixă.

Partida nu a mai înregistrat ocazii importante pînă în minutul 90, dar prelungirile i-au îngropat pe ilfoveni. Belu l-a faultat pe Vancea în careu, iar Iorga a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă. Chiajna rămîne în zona retrogradării, cu un punct sub Viitorul.

Desfăşurarea liveTEXT a partidei

Echipele de start:

Oţelul: Grahovac - Cojoc, Sîrghi, Benga, D. Popescu - L. Iorga, I. Neagu, I. Filip - Astafei, G. Paraschiv, Stromajer
Rezerve: Simaitis, Z. Ljubinkovici, Marquinhos, Gazale, Sg. Costin, Vancea, Didi

Chiajna: Fl. Niţă - Belu, Fl. Ilie, Leca, Bucurică - Ispir, S. Pană - Coşereanu, Purece, Serediuc - Welington
Rezerve: G. Iancu, Belica, Zuluf, A. Stan, Popovici,  Novac, N. Roşu

Arbitru: M. Bîrsan Asistenţi: D. Hulubei, D. Ciocănea

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”