FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 2-2

VIDEO Viitorul - CFR Cluj 2-2 » Cernat a fost erou pentru formaţia lui Gică Hagi, care a revenit de la 0-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iulie 2015 16:53

Viitorul şi CFR Cluj au terminat la egalitate primul meci al zilei, scor 2-2.

Viitorul - CFR Clul 2-2 (Cernat 32', 56'/ Tade 12', Guima 15') - VIDEO

CFR Cluj a început mai bine meciul şi a deschis scorul prin golgheterul din sezonul trecut, Tade. Francezul a marcat cu un şut din şase metri în minutul 13.

Guima a majorat scorul două minute mai tîrziu. Acesta a înscris cu un şut din cinci metri, după mai multe gafe a apărării formaţiei lui Hagi.

De la 0-2, Viitorul a revenit în joc graţie unei duble al lui Florin Cernat. Mijlocaşul aflat la debut a marcat în minutul 32 din penalty şi a micşorat diferenţa.

În a doua repriză, Cernat a stabilit scorul final. Căpitanul Viitorului a marcat în minutul 56 tot din lovitură de pedeapsă.

Echipele de start

Viitorul: Buzbuchi - Hodorogea, Cr. Munteanu, Mitrea, Cr. Ganea  - Benzar, I. Filip, Aganovici - I. Hagi Fl. Cernat, Fl. Tănase
Rezerve: Albuț, Gavra, Nedelcu, V. Achim, R. Marin, C. Perju, Mitriță

CFR Cluj: T. Marc  - T. Lopes, L. Goian, Larie, Camora - Jakolis, D. Filipe, Petrucci, N. Roșu - Guima - Tade
Rezerve: Vîtcă, Al. Păun, Cristian, Negruț, Tînc, A. Mureșan, Vitor