FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CONCORDIA CHIAJNA 2-1

VIDEO Viitorul întrerupe seria de meciuri fără înfrângere pentru Chiajna, pe care o învinge, scor 2-1

Articol de GSP - Publicat luni, 12 septembrie 2016 16:56

Viitorul n-a avut deloc un meci ușor cu Concordia Chiajna pe care a învins-o cu scorul de 2-1 într-un meci din etapa a 7-a, după ce la finalul primei reprize tabela a rămas neschimbată.

VIITORUL - CONCORDIA CHIAJNA 2-1 VIDEO  / TEXT
A marcat: Chițu 46, 52 / Pena 90

Ilfovenii au avut prima ocazie de a deschide scorul prin Cristescu, însă șutul său puternic de la 16 metri a fost reținut de Buzbuchi. Bucurică și-a încercat și el norocul, dar portarul Viitorului a fost din nou la post și a respins în corner.

După 20 de minute, Benzar a centrat foarte bine pentru Boli, dar lovitura de cap a fundașului gazdelor s-a dus departe de poarta lui Bălgrădean.

Imediat după pauză, Viitorul a deschis scorul prin execuția superbă a lui Chițu de la 16 metri. Același fotbalist a mai marcat o dată în minutul 72 după un șut cu piciorul stâng tot din interiorul careului de 16 metri. Scorul final a fost stabilit în minutul 90 după lovitura de cap a lui Pena.

După această etapă, Viitorul a urcat pe locul 7, cu 10 puncte, în timp ce Concordia Chiajna a rămas pe 10, cu 7 puncte.

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Țîru, Brandan, Boli - R. Marin, Carp, Purece - Iancu, Chițu, Coman
Rezerve: Rîmniceanu, S. Rădoi, Casap, Mitache, Nedelcu, Mățan, Stoica

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Albu, Koenders, Melinte, Bucurică - Grădinaru, R. Costin, N. Roșu - Cristescu, Pena
Rezerve: Voicu, Bărboianu, Tincur, Serediuc, Constantinescu, Asanache, Buleică

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”