FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - ASTRA 4-1

VIITORUL - ASTRA 4-1. Două greșeli MARI de arbitraj la Ovidiu: „Penalty o mie la sută!” » Istvan Kovacs, decizii de neînțeles

Brigada condusă de Istvan Kovacs a gafat de două ori în repriza a doua a meciului Viitorul - Astra // Capturi Digi Sport +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2020 22:54 / Actualizat sambata, 26 septembrie 2020 23:23

Brigada condusă de Istvan Kovacs a gafat de două ori în repriza a doua a meciului Viitorul - Astra 4-1.

Vezi AICI toate detaliile despre meciul Viitorul - Astra 4-1

În minutul 55, Fatai l-a deposedat în careul advers pe Dussaut, după care a fost agățat în mod evident de fundașul dobrogenilor. Jocul a fost lăsat, în mod eronat, să continue. „Penalty o mie la sută!”, a exclamat Ionuț Angheluță, comentator Digi Sport.

Captură TV Telekom Sport
+3 FOTO

7 minute mai târziu, Kovacs a inventat un penalty pentru giurgiuveni. Takayuki Seto a căzut singur în partea dreaptă, fără să fie faultat în niciun fel de Cosmin Matei, fotbalistul alături de care se duela pentru minge. Alibec a transformat lovitura de la 11 metri. „Nu e penalty!”, a fost și concluzia comentatorilor meciului.

+3 FOTO

Citește mai multe știri din Liga 1:

Raul Rusescu, dorit înapoi în Liga 1 » Mesaj categoric: „Îl aștept aici. Vorbesc cu el în fiecare zi”

Cosmin Contra, mesaj de ultimă oră pentru jucători: „Am semnale că se va întâmpla asta” + anunță noi transferuri