FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 3-1

VIITORUL - CFR CLUJ 3-1 // VIDEO Cea mai ciudată fază a sezonului?! CFR a primit un penalty confuz + verdictul lui Crăciunescu

Articol de - Publicat luni, 07 octombrie 2019 10:33

În minutul 74 al partidei Viitorul - CFR Cluj 3-1, la o centrare în careul gazdelor, Valentin Costache a lovit balonul cu capul, după care s-a prăbușit pe gazon, în urma unui contact cu portarul Căbuz.

Arbitrul George Găman a vrut inițial să dicteze aut de poartă. Dar după aproape un minut, în care încerca să îl convingă pe Costache să se ridice, la semnalizarea asistentului Daniel Mitruți, a decis să acorde lovitură de pedeapsă pentru CFR.

Ion Crăciunescu consideră corectă decizia arbitrului: „E penalty, Căbuz îl lovește pe Costache fără să joace mingea”.

Cum l-a bătut Hagi pe Petrescu? Dezvăluirea lui Gheorghe Hagi după 3-1 cu CFR Cluj

Vezi și:

VIITORUL - CFR CLUJ 3-1 // FOTO + VIDEO Cosmin Matei, execuție EXTRATERESTRĂ! Gică Popescu, la pauză: „Golul sezonului!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”