FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FCSB

Viitorul - FCSB. Fază controversată în startul meciului: verdictul lui Ion Crăciunescu

În minutul 8 al meciului dintre Viitorul și FCSB, „centralul” Istvan Kovacs a avut o primă fază controversată de judecat @captură TV Digi Sport

Articol de GSP - Publicat marti, 19 ianuarie 2021 19:59 / Actualizat marti, 19 ianuarie 2021 22:25

În minutul 8 al meciului dintre Viitorul și FCSB, „centralul” Istvan Kovacs a avut o primă fază controversată de judecat.

Toate detaliile despre Viitorul - FCSB, AICI

Programul + rezultatele rundei #17 din Liga 1

Ovidiu Popescu, folosit fundaș dreapta în această seară de Toni Petrea, a centrat în careu pentru Florinel Coman. Mingea a fost oprită de Damien Dussaut, fundașul dobrogenilor.

Din reluările TV nu s-a observat clar dacă Dussaut a jucat sau nu mingea cu mâna. Există însă posibilitatea ca balonul să-i fi șters brațul stâng francezului. Kovacs a lăsat jocul să continue.

„Nu se vede foarte bine brațul. Nu e un braț depărtat, se află într-o poziție normală. Nu dădeam penalty la așa ceva. Brațul nu poate rămâne lipit de corp în mișcare”, a declarat fostul mare arbitru internațional Ion Crăciunescu la „Digi Sport Special”.

La final, meciul s-a încheiat la egalitate: Viitorul - FCSB 2-2.