FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - VIITORUL

Hagi, confirmat! La 17 ani, noua perlă de la Viitorul a reușit o dublă contra Craiovei

Louis Munteanu // Sursă foto: Facebook @Universitatea Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 iunie 2020 11:47

Louis Munteanu (17 ani, atacant), Viitorul, a reușit o „dublă” în prima repriză a amicalului împotriva CS Universității Craiova.

Urmărește AICI meciul Craiova - Viitorul

În minutul 19, Munteanu a deschis scorul cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă primită de la George Ganea. Atacantul a mai punctat o dată chiar înainte de pauză, stabilind scorul final după 45 de minute: 3-0 pentru Viitorul în partida cu Craiova.

Gică Hagi despre Louis Munteanu: „E număr 9 clasic, care marchează foarte multe goluri”

Recent, Gheorghe Hagi (55 de ani), conducătorul Viitorului, a afirmat că are foarte multă încredere în Munteanu, fiind impresionat de calitățile ofensive ale tânărului jucător.

„După Coman, eu zic că Louis Munteanu e fotbalistul care are cele mai multe goluri la toate loturile naţionale, pentru că el e din prima zi la loturile naţionale şi a dat goluri peste tot. E un număr 9, diferit de Coman, dar foarte bun, marcator pur. E număr 9 clasic, care marchează foarte multe goluri”, a declarat Hagi - mai multe detalii, AICI.

Citește mai multe știri din Liga 1:

Alarmă pentru Cristiano Bergodi la Craiova: Mihăilă s-a accidentat cu Viitorul

FCSB - Academica Clinceni. meciul a început la 11:30 » Echipa de start aleasă de Vintilă