FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL

Răsturnare de situație la Viitorul! Schimbare radicală de abordare privind reluarea Ligii 1: „Între timp s-a petrecut ceva”

Poziția celor de la Viitorul s-a schimbat cu 180 de grade +30   FOTO
Poziția celor de la Viitorul s-a schimbat cu 180 de grade

Articol de , , - Publicat joi, 21 mai 2020 09:57

Deși Viitorul a fost un club care la început a susținut ideea ca sezonul să fie înghețat, să nu se mai reia deloc, în momentul de față, poziția clubului s-a schimbat cu 180 de grade.

„Între timp s-a petrecut ceva, nu pot să dezvălui ce anume, iar în acest moment Viitorul vrea să se dispute actualul campionat până la capăt. 

Ce s-a întâmplat? O să vedeți la startul jocurilor, nu mai insistați că nu o să vă zic”, a declarat, misterios, Gică Popescu la TV Telekom Sport.

Pe 12 mai, Popescu cerea două lucruri pentru a fi de acord cu restartul sezonului: „Primul: să reîncepem după cel puțin 4 săptămâni de pregătire. Tot ce facem acum, ca pregătire, va trebui să fie suficient până la finalul campionatului următor. Al doilea lucru e că eu nu pot să fiu de acord ca jucătorii să stea închiși, în cantonament o lună sau două luni. Într-o astfel de situaţie, un fotbalist devine legumă”. 

Hagi se opune meciurilor fără spectatori

Hagi a fost cel mai vehement atunci când s-a lansat prima dată scenariul ca meciurile să se dispute fără spectatori: „Fotbalul fără public e comedie. Devine o miuță pe stradă. Nu se poate să se dea drumul la fotbal dacă spectatorii nu vor avea acces, e exact ca la teatru, nu poate avea loc o piesă dacă în sală nu e absolut nimeni. Pentru cine joci?”

VIDEO. Gică Popescu, povești și dezvăluiri incredibile din perioada Barcelona: "Cruyff era imens ca antrenor. Uriaș! Un vizionar”

FOTO. Imagini surprinse în București, în timpul pandemiei de COVID-19:

+25 FOTO

Citește și alte știri despre Liga 1:

Viitorul investește în tehnologie anti COVID-19: Hagi aduce la Ovidiu două aparate de ultimă generație

FCSB, fără antrenor în lupta pentru titlu?! Gigi Becali trebuie să ia URGENT măsuri

Citește și:
FC U Craiova, victorie în dosarul palmaresului Științei! Mititelu, reacție triumfătoare: „Impostura a căzut!”
Superliga
FC U Craiova, victorie în dosarul palmaresului Științei! Mititelu, reacție triumfătoare: „Impostura a căzut!”
Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!
Campionate
Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!
Vești de ultimă oră despre Mircea Lucescu: medicii s-au răzgândit în privința eliberării din spital
Nationala
Vești de ultimă oră despre Mircea Lucescu: medicii s-au răzgândit în privința eliberării din spital
VIDEO „Nu, dom' profesor, nu loviți calul! Nu așa!” » Hipodromul tăcerii din Craiova: sportivi jigniți, animale bătute și hrănite cu mâncare mucegăită! Oficialii neagă: „Părinții se băteau între ei și chemau poliția”
Special
VIDEO „Nu, dom' profesor, nu loviți calul! Nu așa!” » Hipodromul tăcerii din Craiova: sportivi jigniți, animale bătute și hrănite cu mâncare mucegăită! Oficialii neagă: „Părinții se băteau între ei și chemau poliția”
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Profit.ro
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (8)
elgabri
elgabri  •  21 Mai 2020, 14:12

Viitorul Blat cu bani de la Stat !!

remarque
remarque  •  21 Mai 2020, 12:10

auzi la Hagi. Fotbalul fara spectatori nu are sens. Dar ce spectatori are Viitorul? Pentru ei e totuna daca e pandemie sau nu, tot atata interes pentru spectatori prezinta. Ei produc fotbal cica. Prin liga mamaliga. Pentru ca in Europa iau manita.

107991897552266
Piramidon Quijote  •  21 Mai 2020, 11:18

Ce să se întâple ? Li s-a spus clar că trebuie să dea banii înapoi . Nici chiar idiotul ăla de la Iași nu-și poate permite așa ceva ... Ei cum voiau ? Să ia cașcavalul și să zică pas ? S-o fi întâlnit hoțul cu prostul ? Oricum , asta arată moralitatea fotbalului românesc . Adică inexistența ei ...

Vezi toate comentariile (8)
Comentează