FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - UTA 1-1

VIITORUL - UTA 1-1. VIDEO Ruben de la Barrera, debut cu stângul în Liga 1! A fost ținut în șah de Laszlo Balint

Viitorul și UTA au remizat, scor 1-1, în prima rundă a sezonului 2020/2021 din Liga 1 FOTO: fcviitorul.ro

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 august 2020 15:30 / Actualizat sambata, 22 august 2020 17:54

Viitorul și UTA au remizat, scor 1-1, în prima rundă a sezonului 2020/2021 din Liga 1.

Programul etapei #1 din Liga 1

Debutul lui Ruben de la Barrera în Liga 1 nu a fost unul reușit. Viitorul a obținut doar o remiză cu UTA, nou-promovată în Liga 1. Scorul înfruntării de la Ovidiu a fost deschis de golgeterul Gabi Iancu. Acesta a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 43, dar Viitorul nu a intrat în avantaj la cabine. Valentin Buhăcianu a egalat în minutul 45, cu un șut bine plasat, din interiorul careului, după o pasă excelentă a lui Albu.

Runda viitoare, Ruben de la Barrera va da un test mult mai dificil, în deplasare, cu FCSB. UTA își va inaugura noua arenă într-un meci cu FC Voluntari.

Clasament Liga 1:

Viitorul - UTA 1-1

40 de goluria marcat Gabi Iancu în 138 de meciuri în Liga 1

Viitorul - UTA, echipele de start:

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiță, De Nooijer - Matei, Artean, Bodișteanu - Iancu, Munteanu, Mățan
Rezerve: Căbuz, Căpușă, Georgescu, Dulca, Casap, Satue, Ganea, Ciobanu, Chițu
Antrenor: Ruben Barrera

UTA: Moldovan - Tomozei, Benga, Ilie, Buștea - Tescan, Neluț Roșu, Albu, Buhăcianu - Ioniță, Hora
Rezerve: Iacob, Erico Da Silva, Melinte, Roumpoulakou, Morar, Rus, Rusu, Vulturar, Ursu
Antrenor: Laszlo Balint

Stadion: Complex Sportiv Academia Gheorghe Hagi, Ovidiu
Arbitru: Marcel Bîrsan / Asistenți: Bogdan Gheorghe, Ferencz Tunyogi

FC Argeș - FC Botoșani 2-3. Marius Croitoru, discurs vulcanic după meci: „Am închiriat degeaba un charter! Nu accept niciodată așa ceva”

Situație incredibilă pentru Cristi Manea! A câștigat titlul cu CFR, iar acum se antrenează de unul singur