FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - CLINCENI 3-0

VOLUNTARI - CLINCENI 3-0. Cum a comentat Ilie Poenaru eșecul drastic cu Voluntari: „Am arătat un fotbal bun, nu mă așteptam”

Ilie Poenaru +21   FOTO
Ilie Poenaru

Articol de - Publicat sambata, 13 iunie 2020 19:16

Ilie Poenaru (43 de ani), tehnicianul Academicii Clinceni, a comentat înfrângerea drastică suferită de echipa sa pe terenul lui FC Voluntari, scor 0-3.

„O înfrângere dură, greu de digerat. Timp de 30 de minute, Voluntariul ne-a dat două goluri deși n-a avut deloc ocazii. În repriza secundă, am avut alt ritm, am pus probleme, dar tot ei au înscris. Cam acesta este istoricul meciului. Suntem obișnuiți cu astfel de greșeli, mereu am luat goluri de cascadorii râsului.

Le-am spus jucătorilor să se maturizeze mai repede, să fie mai concetrați. Eu zic că, lăsând la o parte rezultatul, am arătat un fotbal bun, un ritm bun, la care nu mă așteptam. Important pentru jucătorii mei e să treacă repede peste această înfrângere și să ne pregătim pentru următorul meci. Șanse sunt în continuare și vrem să ne îndeplinim obiectivul propus”, a spus Ilie Poenaru, la Look Sport.

VIDEO. Declarațiile lui Ilie Poenaru în conferința de presă de la finalul partidei:

FC Voluntari - Academica Clinceni 3-0

+17 FOTO

VIDEO. Mirel Rădoi a asistat la meciul Voluntari - Clinceni:

VOLUNTARI - CLINCENI. Epic fail! Colegii i-au dedicat lui Paul Pârvulescu un gol anulat pentru ofsaid

VOLUNTARI - CLINCENI. VIDEO Liga 1 a revenit cu stil :) Gol confuz în minutul 28