FOTBAL  »  LIGA 2  »  CHIAJNA - CRAIOVA

FOTO Accidentare HORROR în Concordia Chiajna - FC U Craiova! Ce a pățit Robert Popa

Robert Popa a fost lovit serios în Concordia Chiajna - FC U Craiova // foto: captură DigiSport 1 +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 02 martie 2021 19:01 / Actualizat marti, 02 martie 2021 19:28

Robert Popa (17 ani) a suferit o accidentare serioasă în timpul meciului dintre Concordia Chiajna și FC U Craiova 1948, încheiat la egalitate, 0-0.

În minutul 62 al meciului de la Chiajna, Gabriel Deac, jucătorul Concordiei, s-a ciocnit cu portarul oaspeților, Robert Popa, în timp ce urmăreau mingea. Deac a încercat să îl evite pe goalkeeper-ul oltenilor, dar nu a reușit să o facă. Popa a rămas întins pe gazon, moment în care Deac s-a repezit la portar oltenilor și a făcut semne disperate ca echipa medicală să intervină.

Robert Popa, înlocuit

După mai bine de un minut în care i s-au acordat îngrijiri medicale, Popa s-a ridicat de pe gazon, cu fața sângerândă. La scurt timp însă, s-a întins din nou pe suprafața de joc. În cele din urmă, Popa a părăsit terenul pe picioarele sale și a fost înlocuit de antrenorul Ovidiu Stîngă cu Mario Enache, alt portar în vârstă de 17 ani.

+3 FOTO

Gabriel Deac a primit cartonașul galben din partea „centralului” Claudiu Marcu. De altfel, meciul dintre cele două echipe a fost presărat de momente dure. Faulturile au fost numeroase și necruțătoare, motiv pentru care s-au arătat nu mai puțin de 8 cartonașe galbene!