Comentarii (26)
supereduardo10
supereduardo10  •  22 August 2016, 14:28
Postat de Paul Bolea pe 22 August 2016, 13:11

Chiar daca nu imi este simpatica Olguta, are dreptate. Singurul Rapid este cel al Clubului Sportiv, cel infiintat in 1923. Ce mai apare pe langa acesta este o diversiune menita sa dezbine suporterii, si sa isi faca unîi necunoscuti un nume si avere pe brandul Rapid.

Nu este chiar asa, la Rapid este putin mai complicat, echipa fiind infintata de muncitorii de la Grivita Rosie si nu de CSR, spre deosebire de steaua unde palmaresul este detinut de armata care a infiintat clubul Parerea mea ca trebuie consens si singurii care vor decide cine detine palmaresul sunt suporterii, asta daca nu o va face instanta. Imi este greu sa cred totusi ca o instanta poate acorda palmaresul Rapidului vreunei entitati fie ea CS sau nu.

sibelius
sibelius  •  22 August 2016, 13:55
Postat de Roksana Aleksandra pe 22 August 2016, 12:43

Problema e ca: FC RAPID actuala in judecata falimentului este originala rapid bucuresti , ea trebuie daca nu se poate judaca peste2 zile sa se judece in septembrie, iar de la anul sa fie cel putin in liga 2 , acest club merita putina atentie, chiar daca a iesit 1 an din competitie, nu voi sustine niciodata AFC Si/Sau CFR Marfa care detin alte culori ... Voi sustine in continuare echipa falimentara , pentru ca ea este clubul meu iubit

Daca se judeca si declara falimenul actuala societate e radiata, nu se inscrie in liga a II-a.

alexbibirica1
alexbibirica1  •  22 August 2016, 13:14

csr :)

619880928186498
Paul Bolea  •  22 August 2016, 13:11

Chiar daca nu imi este simpatica Olguta, are dreptate. Singurul Rapid este cel al Clubului Sportiv, cel infiintat in 1923. Ce mai apare pe langa acesta este o diversiune menita sa dezbine suporterii, si sa isi faca unîi necunoscuti un nume si avere pe brandul Rapid.

919842761413123
Roksana Aleksandra  •  22 August 2016, 12:48
Postat de Adrian Addryano pe 22 August 2016, 12:37

Până la urmă e vorba de o stare de spirit,iar acest spirit dăinuie prin suporterii ăia frumoşi din tribune,care vor umple arena si în liga a cincea,nu ca la altii care au fost înfiintati ILEGAL si au luat-o pe scurtatură,sfidând cu o nesimtire crasă celelalte competitoare cu state vechi în competitie!!!!!!!!!!

nu va venii nimeni la meciurile din liga 5 , daca nu se declara falimentul echipei originale

919842761413123
Roksana Aleksandra  •  22 August 2016, 12:43

Problema e ca: FC RAPID actuala in judecata falimentului este originala rapid bucuresti , ea trebuie daca nu se poate judaca peste2 zile sa se judece in septembrie, iar de la anul sa fie cel putin in liga 2 , acest club merita putina atentie, chiar daca a iesit 1 an din competitie, nu voi sustine niciodata AFC Si/Sau CFR Marfa care detin alte culori ... Voi sustine in continuare echipa falimentara , pentru ca ea este clubul meu iubit

danyla
danyla  •  22 August 2016, 12:39

Asa siiiiii ????? ... NU au dreptatea ?!?!?! ... Sustinem Clubul Sportiv Rapid Bucuresti !!! ...

crotalie
crotalie  •  22 August 2016, 12:32

Multumim Domnului Burleanu pentru ca ne permite sa participam fraudulos in prima liga cu marca becalifera si e bine. Am avut si avem ceaa mai principala galerie. Hei, hei!

198939213804366
Adrian Addryano  •  22 August 2016, 12:30

Putin respect!!!!!!!!!!Rapid sau oricare altă echipă care are numele Rapid si are sustinerea suporterilor,începe din L 5,asa cum e normal,nu o ia pe scurtatură cum au luat-o unii care sunt finantati din banii furati de la statul român!!!!!!!!!!

samertx
samertx  •  22 August 2016, 12:26

Nici jiji nu putea pleda mai bine pentru aceeasi cauza pirduta.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează