Alte știri din fotbal
Mihai Stoica a numit cele două echipe care se bat la titlu în Superliga: „Pe ele le văd”
0
Hermannstadt - Dinamo, în etapa #23 din Superliga » „Câinii” pot urca pe locul 1
10
Dennis Politic, OUT de la FCSB: „Negociem cu un club pentru el”
7
Mihai Teja nu se dezminte » Încă un interviu în care își face praf echipa: „Mie mi-a fost rușine să mă uit la prima repriză!”
1
Știri din fotbal internațional
„Nu primește sex acasă” » Antonio Conte a fost făcut praf de fostul său golgheter
0
Inter - Pisa, în debutul etapei #22 din Serie A » Echipele de start
1
Dzekomania la Gelsenkirchen » Suporterii lui Schalke au cumpărat mii de tricouri ale atacantului de 39 de ani!
0
Eden Hazard revine în atenție cu un transfer în Italia » E colegul lui Ronaldinho, Eto'o, Roberto Carlos și Zenga!
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Tudor Chirilă, replică dură pentru Grindeanu: „Sluga lui Dragnea, prietenul ...
Libertatea
Posesorul unui Ferrari de 38,5 milioane de dolari și-a dezvăluit ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Ce a răspuns Nicușor Dan, întrebat dacă România va plăti un miliard de ...
Libertatea
Se strânge lațul pentru cei care au pus la cale acest simulacru de proiect.Au ajuns la tot la privatizare.Trebuie să se întâmple ce s-a întâmplat în 2003,dar cu unele diferențe majore.Înainte de 2003 din 1998 Steaua se autofinanța,nu lua bani de la Ministerul Apărării,iar acum această clonă s-a finanțat din bani publici.Privatizand Clonă statul face cadou investiții de milioane de euro unui potențial privat,iar acest lucru este total ilegal mirosul de cătușe plutind în aer.Acestea sunt diferențele între un 2003 curat și anul fraudulos 2021.Practic există un singur drum corect PRIVATIZAREA,adică ce s-a făcut în 2003!
"dar nu avea drept" ??? Poate "dar nu VA avea dreptul"
In mod cert se va infinta o societate privata de tip SA in care probabil armata va avea 20% ,suporterii ceva procente plus privati ,fie ei si firme, vor detine majoritatea. Oricum numele,sigla si palmaresul nu mai poate fi vandut pt ca a devenit patrimoniu al CSA. Mai mult ca sigur sezonul viitor vor fi tot in liga2 urmand ca pe parcursul anului sa puna bazele noii societati. Nu cred ca va mai exista un singur actionar majoritar dupa ce s-au fript cu becali. O societate care va avea in statut stipulat faptul ca nici unul dintre actionari nu va putea depasi 20%.
Inca unul care nu a inteles nimic, despre nimic! Pana in 1990 totul era de stat, al partidului unic, in industrie, agricultura, finante-banci si sport. Asa cum Romtelecom, Petrom, BCR, etc s-au privatizat cu mari vicii, asa s-a intamplat si cu echipa de fotbal a UM02301. Nimeni nu neaga istoria companiilor privatizate, este asumata si continuata in noul context total diferit. La fel si la Steaua, a trecut de la militar la civil si de la stat la privat, cu mari vicii, dar procesul a avut loc si este ireversibil. Stelistii (nu cazrmistii!) nu neaga istoria controversata a Stelei (club impus de ocupantul sovietic) si-o asuma, dar nu mai sunt de acord in niciun caz cu revenirea in cazarma sinistra, care nu mai are ce cauta intr-o democratie europeana in anul 2021!
Dacă fibisici 2 n-a fost în stare să-i împiedice , intră în arenă Becaloglobus ! Alți subordonați ai Împăratului ...
Eu nu am spus care este steaua si care nu...pe mine ma doare in bascheti de ambele. eu doar am numit echipele dupa cum se numesc oficial. am gresit cu ceva ? cei din liga doi sunt steaua si astia ai lui gigi sunt fc fcsb, sau "faci ce spune becali " . in fine, poate tu ai avut acces la dosare daca stii asa de bine !
Gigi ce mai zice face echipa de ,,sampion lig"
Pe astia??? E Steaua, nea bidinea.
Caricatura fotbalistica amatoare a UM02301, ca si cazarma sovietoida de care apartine, nu are, intr-o democratie europeana normala, decat o singura alternativa: desfiintarea! la fel ca peste tot in UE si NATO, unde nu mai exista amestecul odios al armatei si militiei in sportul de performanta si nici sinistrele unitati militare sportive aduse de ocupantul sovietic peste tot pe unde au impus regimuri totalitare.
Cei 36 milioane reprezinta prejudiciul pe 10 ani. Evaluarea firmei de apartamenmt a ajuns la concluzia ca marca valoreaza 3,6 milioane euro anual. Deci in orice forma de asociere cu un privat, marca (bun al statului) trebuie valorificata la un nivel cat mai apropiat de evaluare, eventual printr-o licitatie. La fel si cu stadionul, daca echipa nu mai este a UM02301, atunci noii proprietari trebuie sa plateasca la fel ca orice altta echipa care ar juca acolo. Este vorba de sume mari de bani pe care le implica procesul de transfer de la MApN la privat, de posibile incalcari ale legii, de sesizarí la curtea de conturi si corpul de control, etc! Oricum fff complicat!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.