FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSA STEAUA - RAPID 2

VIDEO CSA Steaua, victorie în ultimele 10 minute cu Rapid 2 » Fanii steliști, iritați de cum a apărut Dragomir la meci: „Legile sunt doar pentru fraieri?”

CSA Steaua a învins-o pe Rapid 2 în deplasare, scor 2-0, în runda #16 a Seriei 4 din Liga 3.

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 aprilie 2021 19:03 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 19:37

CSA Steaua a învins-o pe Rapid 2 pe teren propriu, scor 2-0, în runda #16 a Seriei 4 din Liga 3.

„Militarii” au spart gheața târziu, prin Emilian Pacionel, care a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Remus Chipirliu ('81).

Scorul final a fost stabilit de Walace da Silva ('89), „cap” la lung din centrarea lui Liviu Băjenaru din lovitură liberă.

Scandal din cauza lui Dumitru Dragomir

„În timp ce toți suporterii obișnuiți nu pot avea acces pe stadion, pentru personajele care au ajutat la îngroparea fotbalului românesc nu există lege. Poate ne explică și nouă cineva cum se poate intra la meci "dacă în echipă joacă nepotul" și de ce purtarea măștii este opțională? Știm că unele personaje sunt certate cu legea și nu au respectat-o niciodată, dar, totuși, legile sunt doar pentru fraieri?”, au scris fanii steliști de la AS47 pe Facebook despre prezența fostului șef LPF în tribune, cu masca sub bărbie. Bogdan Dragomir, nepotul său, a fost rezervă la Rapid.

CSA Steaua - Rapid 2: echipele de start

CSA Steaua: Mușat - Călințaru, Walace, Beța, A. Ilie - Zaharia, Bărbulescu, Enceanu, Pacionel - Huiban, Chipirliu
Antrenor: Daniel Oprița

Rapid 2: Devenish - Avanu, Stănici, Catrici, Grigore - Gheorghe, Gogan, Bradu - Ghineț, Despa, Dumitrescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Se anunță baraj CSA Steaua - FCSB 2

Astfel, Steaua (42 de puncte) s-a distanțat de rivala FCSB 2 (38p) în clasament. „Militarii” au 4 victorii la rând în al 3-lea eșalon.

Algoritmul de împerechere pentru promovarea din Liga 3 în Liga 2, decis de FRF înaintea sezonului, va produce aproape sigur o finală incendiară între CSA Steaua și FCSB II. Cele două vor termina pe primele două poziții în seria lor și vor evolua în semifinale, cu locurile 1 și 2 din Seria 3, ocupate în acest moment de CS Afumați, respectiv Mostiştea Ulmu. Dacă vor învinge, FCSB și CSA se vor duela apoi în meci direct, dublă manșă, pentru promovare, partide care sunt programate pe 22 și 29 mai.