Alte știri din fotbal
Dinamo a pierdut doi jucători pentru etapa următoare!
0
„Am crescut la acest aspect” » Bogdan Andone, după victoria care o aduce și mai aproape de play-off pe FC Argeș
0
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
5
„Nu se mai poate continua în halul ăsta!” » Robert Ilyes, nervos după înfrângerea cu FC Argeș
0
Știri din fotbal internațional
Barcelona a făcut show în meciul cu Betis » Victorie într-un meci cu 8 goluri
0
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
0
Chivu l-a UMILIT pe Fabregas și Inter a revenit pe primul loc în Italia!
1
FIFA a anunțat programul complet de la Campionatul Mondial 2026 » La ce ore am juca la turneul final
6
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
7
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Scenă crâncenă pe o stradă din Ucraina: polițiști atacați de un pitbull al ...
Adevărul
„Te mai recunoaște lumea?” » Fostul campion al Diviziei A s-a făcut ...
GSP SPECIAL
Milionarul în crypto Roman Novak și soția lui au fost răpiți, torturați și ...
Libertatea
Sa deducem ca trei salarii minime este un venit decent pt un fotbalist de liga secunda, avand in vedere ca viata unui sportiv este de 10-15 ani? E o prostie sa consideri asta. Las la o parte ca si pe alea le vad cam pe la trei luni dupa cate un scandal. In asa conditii este absurd sa pretinzi calitate. Sa te multumesti cu supravietuirea in liga.
Cu Prunea președinte a început prăbușirea lui Dinamo. Ar fi fost un gest de decență și respect sa taca. Păi, sa ai venit lunar egal cu 3 salarii minime în divizia B, și să ai rezultatele lui Dinamo? Adică proaste? Sa joci la alibi pe 1500 de euro/lună? Domnu Prunea ar trebui să vadă ce procent din România trăiește cu salarul minim. Apoi sa -i învețe pe jucători că pot alege. Nu trebuie sa fie fotbaliști. Pot fi orice aleg ei, dar trebuie sa creada in ei. Prunea nu stie sa fie altceva, și se foloseste de necunoașterea lor ca sa isi justifice existența. Păi despre ce ar comenta?
Nu mi se pare Prunea prea agreabil, dar are dreptate. Treaba asta cu conferinta fulger in care arunci cu mizerie in elevii tai pe care ii trombonesti de mai bine de 3 luni ca le platesti " saptamana care vine", si dupa aceea pleci ca o vijelie acunzandu-te de intrebari, denota lasitate, *** fata de dubiosii care impart banii si lipsa de obraz. Sunt sigur ca se lipseau baietii de avion, hotel de 5 stele si alte arogante dintr-astea in favoarea salariului. Sunt tineri la inceput de drum cu rate, copiii mici si greutati si din salariile fabuloase de 1500 de euro nu cred ca avea cineva ceva pus deoparte. Ia incerca sa spui la banca ca nu platesti ipoteca luna asta ca tu esti mare fotbaliator la Dinamo! De ce nu ajung banii de la DDB la ei si la angajati cu prioritate? Dar cu greva lui Burca cum ramane? Chiar ar trebuie sa se verifice alde Zavaleanu, Iacob, si Burca cate salarii au restante, ca-i frumos sa dai lectii de loialitate cu salariul la zi. Tot circul asta era pentru suporterii naivi care dupa sarada asta au descoperit fibra de dinamovist adevarat in fatarnicul asta si sa sara cu niste donatii si eventual sa-i astepte pe jucatori la stadion sa le dea o lectie de loialitate, sau presiune pe naivi sa taca si sa inghita. Vestile rele circula repede, iar multi dintre ei au vazut trucul asta mizerabil si anul trecut.. stiu ca daca rateaza perioada asta de transferuri joaca pe gratis pana la vara, ca nu vor avea de ales.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Foarte bine au facut jucatorii!! Avem atatea exemple, inclusiv Dinamo, care dupa mai multe luni de neplata au reziliat contractele si jucatorii au plecat fara nici un ban si cu o munca enorma depusa (e foarte greu in orice domeniu sa muncesti pe gratis). Bravo lor. Sa puna piciorul in prag si sa nu accepte intarzieri de nici un fel!!! Ma repet... Altfel au toate sansele sa nu mai vada nimic!!! Vezi enorm de multe cazuri in ultimio ani...
Își e fără cratimă!;)
Eu ii dau dreptate lui Burca, Prunea a uitat ce făcea pe la Dinamo când era prezident ??? Noi plătim salarii domnule Prunea, din pensii , din salarii, trebuia sa aibă puțină răbdare . Voi care ați luat bani de la Dinamo nu știți ce înseamnă sa și dați . Ia sa dați și voi măcar 10 la suta din ce dam noi sa vedem ce mai ziceți .
Pai mai prunica ,tu daca te duci la muncă și nu faci producție doar te prezinți la program, crezi că meriți să iei salariul? Ați *** clubul toți așa zisi dinamoviști și nu ați adus nimic pe plus! Nenorociții aia de jucători care au retrogradat Dinamo își cereau banii! Trebuiau jucați in picioare!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dar nu garantează!
I-si merita soarta... Craiova vegheaza!
Aici cam are dreptate. Burca, Iacob chiar uita ca jucatorii batjocoriti a condus pe Dinamo in B?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.