Alte știri din fotbal
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
0
Schimbări majore în clasamentul din retur față de ierarhia la zi » Rapid, OUT din play-off! Două echipe sunt pe primul loc
0
Reacția genială a lui Daniel Pancu, la 48 de ore după victoria cu FCSB » Aluzie la Ionuț Chirilă: „Ar fi invidios”
0
Angelescu a spus fără ocolișuri care va fi componența play-off-ului: „Să fim serioși”
2
Știri din fotbal internațional
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
1
Colegii lui Radu Drăgușin au făcut accident înainte de meciul lui Tottenham din Liga Campionilor
1
Atletico Madrid forțează transferul unui mijlocaș de top din Europa
0
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
1
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
Familia minorului de 13 ani implicat în crima de la Cenei ar putea încerca ...
Adevărul
Anghel Iordănescu, uluit de dosarul de la Securitate al lui Ștefan Kovacs: ...
GSP SPECIAL
Renta viageră pe care Sandra Izbașa o primește lunar de la statul român. ...
Libertatea
De ce nu spui maestre pe fața??!! Este vorba de calamitatea politica Țuțuianu, sponsorul tuturor pițipoancelor din județ!! Are pupile peste tot, administrație, casa de pensii, cass...etc... încalecă și descăleca omul mai ceva că la rodeo!!
Blonda lovește din nou! , aceasta jurista care a terminat facultatea la 30 de ani și acum se autointitulează ,,avocată” susținută de un nume sonor din cadrul Consiliului Județean Dâmbovița cum știe ea mai bine are tupeul sa afirme și sa acuze niște jucatori care și-au dat sufletul pentru echipa și au încercat sa ofere pe teren performanța maxima care s-a putut in acel moment . De ce nu s-a cerut expertiza și atunci când jucatori se antrenau pe un teren fără vestiare și fără facilitați in condiții de liga a 4 sau atunci când aveau 4 salarii restante. Atunci când totul era roz doamna blonda se ducea chiar și in cantonamentele echipei pe bani clubului , ce treaba avea o juristă acolo?,rămâne la latitudinea cititorului sa se gândească .
Sa fim seriosi, daca intr-un contract al unui jucator nu se precizeaza explicit ce sanctiune primeste cand echipa nu atinge un anume obiectiv, atunci clubul e obligat sa plateasca indiferent de situatie. Doamna aceasta care se crede priceputa ignora si alt aspect, aproape intotdeauna prevederile referitoare la obiectiv se pun in contractul antrenorului, asa ca nu vad ce legatura are cu contractele jucatorilor. Si inca n-am auzit de vreun contract de antrenor in care sa se precizeze: daca nu ai atins obiectivul trebuie sa dai banii inapoi! Cucoana asta nu intelege ca munca trebuie sa fie platita.. Nu e ca la un magazin: iti dau banii astia, imi dai produsul acela care costa exact cat iti dau eu! Daca ar fi asa, atunci ar veni maine Becali si ar zice: dau bani, vreau sa cumpar acest campionat si cupa, costa atat, uite banii, deci sunt campion...
Ceea ce spui are un nume in drept: obligatie de mijloace. O obligatie care consta in a face tot ce poti pentru a atinge un rezultat, nu insa neaparat de a atinge rezultatul respectiv. Deci, probabil fara sa ai cunostinte juridice, ai intuit cum stau lucrurile. Cat despre doamna “jurist”, incurca notiunile grav. A aflat ea ceva si despre impreviziune, care poate conduce la modificarea contractelor. Daca va cere asa ceva unei instante se va face insa de ras, pentru ca nu este indeplinita nicio conditie pentru a fi admisa o asemenea actiune.
Corect. Sa se faca contracte cu salarii mai mici dar cu bonusuri clar precizate pt performante. Numai ca sr cunoaste ca nu prea semneaza jucatorii asa ceva.
Contractul trebuie platit si cu asta basta.Daca doamna nu isi castiga procesele da banii inapoi clientului? data viitoare faci contract dupa cat iti permiti sa platesti si nu sa cauti sa faci o "romaneasca" unde gasesti scuze sa nu iti platesti angajatii
Doamne, mare iti este gradina ! Este jignitor pentru juristi ca cineva care spune asemenea prostii isi spune “jurist”
Sa invete cum se fac contractele! De ce sa-i dai unui jucator 5-6000 de euro lunar ( e salariul negociat care TREBUIE platit) cand poti sa-i dai 3-4000 si restul pana la 6000 sa fie un bonus pe care-l primesti la sfarsitul campionatului daca se indeplineste obiectivul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.