Alte știri din fotbal
Steaua nu se mai oprește din transferat spanioli! Mai vine unul
0
Procurorii au finalizat dosarul Keita! Ce urmează după teribilul accident în care a fost implicat fotbalistul
1
„Vreau să schimb viitorul familiei mele!” » Cine e noul fundaș al Universității Craiova: „diamantul” din Caraibe și-a transformat drama în carieră
0
Ultimele detalii despre transferurile lui Drăguș și Coman la FCSB: „Nu s-au mai dat banii ăștia până acum în România”
0
Știri din fotbal internațional
Au ales succesorul lui Nuno Campos!
0
Jurnalista L'Equipe, suspendată după declarațiile despre vedeta Belgiei
0
Jose Mourinho a numit „calul negru” al Campionatului Mondial: „Pur și simplu știu”
0
Perla finalistei Europa League strălucește la Mondial » Coșmarul Bosniei a ajuns deja pe radarul multor cluburi
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Primul ministru din Guvernul Veștea respins în Parlament. Cum arată ...
Libertatea
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Contradicțiile din programul de guvernare al Cabinetului Veștea. Economist: ...
Libertatea
ai un like de la mine. mai mult ca sigur te pricepi mult mai bine decat mine la legalitatea si ilegaliteatea acestor entitati cand vine vorba de detineara unui palmares. totusi am o intrebare. cum poti detine legal in 2019 palmaresul de pana in 1998 sau de cand echipele s-au mutat de la stat la privat? ma refer doar la cazurile Steaua si Dinamo. Cum a preluat de exemplu Dinamo (Badea) marca si palmaresul nu numai pentru sine dar cu posibilitatea de a le oferi mai departe unei alte entitati si totul sa fie legal. si mai mult decat atat, nu numai ca sa-l ofere mai departe, dar sa-l detina simultan cu respectiva entitate, cum e posibil sa-l imparta ? masinatiunile astea sunt greu e inteles pentru cineva care nu a facut dreptul. dupa mintea mea palmaresul trebuia oferit sau licitat de catre stat unor entitati private, cu drept de folosinta si atat, nu de dat mai departe si cu anumite conditii care sa garanteze continuitatea si dezvoltarea sportiva. nu poti lasa palmaresul pe o entitate aflata in insolventa sau in faliment si care nu il poate fi folosit propriu-zis la fel cum nu-l poti tine intr-un sertar al armatei cand ai o entitate privata care a realizat continuitatea sportiva si care ar trebui sa se foloseasca de el. aaa, ca ceri bani pe el, mi se pare corect, ca pui conditii, e ok. dar nu sa-l tii 15 ani in sertar.
*** psd iste vând un club istoric unor *** ***. RUȘINE!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Prostea, in evidenta UEFA este inscrisa o singura Steaua, aia care e neintrerupt in fotbalul romanesc si european din 1947, de cand s-a infiintat, si pana in prezent! CSA Talpan are marca si numele, prin urmare isi poate face cate o echipa de fotbal in fiecare an; isi poate face 20-30 de echipe cu numele "Steaua"!!! Cu toate astea, in istoria romaneasca si europeana a fotbalului, exista si va ramane o singura Steaua, aia care activeaza si acum, din 1947 si pana in prezent, neintrerupt, in fotbalul care conteaza! Ca nu-ti convine tie, ne doare la basca! Ca tu sustii clone infiintate de ieri, e doar treaba ta! Ca tu NU intelegi diferenta dintre un club de drept privat si unul de drept public, si nici regulamentele si legile, te priveste direct si personal. Insa, te rog eu, nu te mai plange ca ti se reproseaza lipsa de inteligenta si de ratiune! Cand bati campii in comentarii, eludand prosteste realitatea, ti-o meriti cu varf si indesat! Capisci?
SI Uefa de unde stie? Are vreun organ care face anchete? E doar un site, care primeste de la federatiile din toate tarile afiliate ce sa scrie... Maine daca FRF spune ca fcsb nu e Steaua, asa cum Justitia deja a spus, o sa caut pe site-ul Uefa si o sa gasesc exact asta. Intre noi fie vorba, cand Steaua castiga CCE, becali se juca cu obiectul in tarana...
Cauta pe site-ul oficial UEFA si vei gasi acolo care si cine e Steaua!
Prostane, parteneriat e doar in mintea ta!:))) NU INTELEGI ca atata timp cat clubul NU e adminstrat de catre o SOCIETATE JURIDICA DE DREPT PRIVAT, n-are voie conform legilor si regulamentelor sa activeze in Liga Profesionista de Fotbal, indiferent de orice fel de "parteneriate"??? Prostea, citeste legile si regulamentele!!! Vai mama ta...!:)
Cum adica "Clona a Stelei"? Si Steaua care e? Cand s-a infiintat?
Tu chiar nu stii sa vorbesti fara sa arunci jigniri ca introducere? Cine a spus EXCLUSIV de stat? Parteneriat nu se poate? Statul cu baza si echipa, partenerul cu banii... Eu zic ca se poate si in Romania, nu numai in Europa...
CSA-ul tau e doar o clona jalnica a Stelei, infiintata in urma cu 2 (DOI) ani! Steaua adevarata exista neintrerupt pe prima scena fotbalistica din Romania si in Europa, indiferent sub ce nume, din 1947 si pana in prezent! E numai problema ta daca ai "pus botul" la mistificarile lui Talpan! La urma urmei, fiecare gandeste cat il duce capul, mintea si priceperea...:)
Și eu care credeam cu investiții făcute în fotbalul românesc de scursori și mafioți...!Uite că mai sunt...rezerve!Și ne miram d ce fotbalul românesc nu are valoare si înoată în ...mediocritate!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.