Comentarii (11)
Ticu Troya  •  15 Iulie 2020, 09:33
Postat de pma77 pe 13 Iulie 2020, 20:02

As vrea si eu sa am un tata milionar care sa-mi dea un milion de euro sa-mi deschid propria mea fabrica de bere ,oricum nu cred ca are aceeasi reteta pe care o foloseau comunistii acum 50 de ani,din ce am auzit ar fi doar brandul de berea Lucestilor ca la gust ar fi doar niste posirca :)

Ma , dar tu de lopata n-ai auzit !!?

kwd2015  •  13 Iulie 2020, 22:29
Postat de pma77 pe 13 Iulie 2020, 20:02

As vrea si eu sa am un tata milionar care sa-mi dea un milion de euro sa-mi deschid propria mea fabrica de bere ,oricum nu cred ca are aceeasi reteta pe care o foloseau comunistii acum 50 de ani,din ce am auzit ar fi doar brandul de berea Lucestilor ca la gust ar fi doar niste posirca :)

Esti foarte limitat in gandire. Dar trebuie si oamnei la sapa. Iti multumim ca existi!

kordell  •  13 Iulie 2020, 22:12
Postat de pma77 pe 13 Iulie 2020, 20:02

As vrea si eu sa am un tata milionar care sa-mi dea un milion de euro sa-mi deschid propria mea fabrica de bere ,oricum nu cred ca are aceeasi reteta pe care o foloseau comunistii acum 50 de ani,din ce am auzit ar fi doar brandul de berea Lucestilor ca la gust ar fi doar niste posirca :)

Deci mananci asfalt din auzite ?

morzadobflicster  •  13 Iulie 2020, 20:56
Postat de Bolon Yokte pe 13 Iulie 2020, 20:14

Matei cauta foștii angajați ai Fabricii de Bere Grivița și fă bere după rețeta veche! Bere mai buna ca Grivița era doar cea Azuga ! Azi nu mai exista bere cu gustul celei de dinainte de 1990! Nici straina nici românească.Poate doar Efes la sticlă/draft fabricată în Turcia..

Dar nici nu erau foarte multe branduri de bere in anii aia.. Iar multe erau aceeasi bere cu eticheta diferita. Am lucrat in fabrica de bere, chiar la lipit etichete, si stiu sigur ca asa era. Grivita, Bucegi, Gambrinus, Herastrau. Cam astea erau brandurile principale.

Bolon Yokte  •  13 Iulie 2020, 20:14

Matei cauta foștii angajați ai Fabricii de Bere Grivița și fă bere după rețeta veche! Bere mai buna ca Grivița era doar cea Azuga ! Azi nu mai exista bere cu gustul celei de dinainte de 1990! Nici straina nici românească.Poate doar Efes la sticlă/draft fabricată în Turcia..

pma77  •  13 Iulie 2020, 20:02

As vrea si eu sa am un tata milionar care sa-mi dea un milion de euro sa-mi deschid propria mea fabrica de bere ,oricum nu cred ca are aceeasi reteta pe care o foloseau comunistii acum 50 de ani,din ce am auzit ar fi doar brandul de berea Lucestilor ca la gust ar fi doar niste posirca :)

eterna.terra.nova  •  13 Iulie 2020, 19:57

Bravo lui! O investitie inteligenta. Nu e nimic hip sa bei bere artizanala, unii prefera gusturile mai interesante nu doar apa cu hamei.

kwd2015  •  13 Iulie 2020, 19:45

E destul de cunoscuta berea asta, printre cei care beau craft. Aia de beau skol, nu vor aprecia pretul. Nu stiam ca e lucescului, sa aiba succes! Sa aiba grija, totusi, sa nu puna terqsa pe linia de tramvai, ca l afecteaza pe al batran. Dar despre Grivita, numai de bine!

radumatei  •  13 Iulie 2020, 19:44

Daca nu te simteai suficient de hipster consumand bere artizanala, acum e sansa ta: bere artizanala roz. Oricum, geniala aia cu culoarea bruna a sticlei "special aleasa". Ma intreb cum de nu s-a mai gandit nimeni inainte la asta. Oh wait...