FOTBAL  »  LIGA 2  »  PETROLUL

Fanii Petrolului, revoltați după un nou meci fără victorie pe „Ilie Oană”: „Păcat că i-ați încurcat pe Buzău, se salvau de la retrogadare”

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 aprilie 2021 14:36 / Actualizat sambata, 17 aprilie 2021 15:23

Petrolul Ploiești a încheiat la egalitate partida cu Gloria Buzău, scor 1-1, în play-out-ul din Liga 2, iar fanii echipei s-au dezlănțuit pe rețelele de socializare.

Petrolul a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie pe propria arenă. Ultima dată când „lupii galbeni” au câștigat pe stadionul „Ilie Oană” a fost pe 23 februarie, 2-0 cu Metaloglobus. De atunci, Petrolul a pierdut cu Astra Giurgiu în Cupa României, 0-3, și în Liga 2 cu CS Mioveni și Concordia Chiajna. Ambele meciuri s-au încheiat 0-1. Astăzi, Petrolul a obținut un punct în prelungirile partidei, după golul marcat de Alexandru Tudor în minutul 91.

Fanii Petrolului au ajuns la limita răbdării

Pe pagina oficială de Facebook a Petrolului, fanii „găzarilor”, ajunși la limita răbdării, au criticat în termeni duri evoluția favoriților din tricoul „galben”:

• „La spații verzi cu voi, în ajutorul primăriei”
  • „Echipa actuală, cea mai proastă glumă”
  • „Păcat că i-ați încurcat pe ăștia (n.r. Gloria Buzău), măcar se salvau de la retrogadare”
  • „A ieșit bine la pariuri și de data asta”
  • „Salarii peste play-out-ul din Liga 1 și joc sub Liga 3”
  • „La circ cu marele președinte Costel Lazăr, care nici în cariera de jucător nu a avut nicio valoare”
  • „Să iasă lumea în stradă să sărbătorească evitarea retrogadării”
  • „Era Octavian Grigore (n.r. antrenor Petrolul) așa de relaxat de zici că era la grătar”

VIDEO. Pe 21.07.1963, Petrolul câștiga prima Cupă a României din istorie

Dumitru Dragomir lansează un scenariu-bombă: „Îi transmit semnale lui Gigi să joace în Ghencea” + Atac dur la Talpan: „O ia rău pe arătură”

S-a decis! Cum se va numi noua arenă a Rapidului

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”