FOTBAL  »  LIGA 2  »  CONCORDIA CHIAJNA

Florin Bratu își scoate pălăria în fața jucătorilor Concoridei: „O probă de caracter”

Florin Bratu

Articol de - Publicat duminica, 13 septembrie 2020 13:36 / Actualizat duminica, 13 septembrie 2020 15:55

Concordia Chiajna a continuat startul bun de campionat printr-o remiză, 1-1, obținută în deplasarea de la Metaloglobus.

Punctul este cu atât mai important cu cât oaspeții au evoluat vreme de 70 de minute cu un om mai puțin pe teren, după eliminarea lui Cherecheș pentru două cartonașe galbene. Metaloglobus a deschis scorul prin Ovidiu Herea, din penalty, în minutul 74, pentru ca patru minute mai târziu Ciucureanu să egaleze pentru Concordia.

„O probă de caracter din partea echipei noastre în condițiile în care am jucat atâta timp cu un om mai puțin pe teren. Avem un grup unit, cu jucători valoroși, care poate avea un cuvânt greu de spus în acest campionat””, a spus antrenorul Florin Bratu, după meci, la Metropola TV.

Clasament Liga 2:

EXCLUSIV Rapid a încercat o lovitură de proporții în fotbalul românesc! Gloria lui Dinamo, ofertată: „Am primit două propuneri”

Turris vrea promovarea în Liga 1 și continuă transferurile! Lincar a adus un fost atacant de la FCSB

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”