Alte știri din fotbal
Antrenor străin la echipa din Liga 2 care se află pe marginea prăpastiei: nu a mai antrenat din 2022
0
CFR Cluj și-a adus portar! Prezentat oficial
0
Jucătorul pe care Gigi Becali plătea 600.000 de euro s-a transferat în Liga a 3-a
0
Hermannstadt transferă din Israel » Cine este cel mai nou elev al lui Dorinel Munteanu
0
Știri din fotbal internațional
Idee genială de marketing la Celta Vigo » A scos la vânzare echipamentul original al lui Ionuț Radu!
0
Cum este văzut Gigi Becali la Zagreb: „Zdravko Mamić românul". Portret incredibil!
0
Verdictul medicilor în cazul lui Pedri » Cât timp va lipsi de pe teren starul Barcelonei
0
Paul Gascoigne a ajuns la a 38-a operație! » „Mi-am rupt șase coaste! Îl puteam vedea pe tata în nori”
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
2
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Fermierii au o idee simplă care poate salva hrana românească: „Clientul ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Donald Trump, ofertă de 1.000.000 de dolari pentru fiecare locuitor din ...
Libertatea
Din situatia prezentata rezulta ca a avea 4 serii de B cu 16 echipe e o posibilitate viabila ce trebuie cat mai rapid implementata, 38 de etape cum preconizeaza acum FRF la nivelul intregii tari , plus covid, plus posibila recesiune plus drepturi tv insignifiante, e pur si simplu distrugere, distrugere predictibila. Alo Burleanu aude ?
Incompetenta crasa si criminala a diriguitorilor fotbalului romanesc se remarca inca o data... Starea financiara a fotbalului din esalonul doi este o realitate pe care Burleanu&Co., groparii fotbalului romanesc se pare ca o ignora. Un numar foarte mare de meciuri, distante uriase de strabatut, COVID-19, drepturi tv care nu te ajuta cu nimic... FALIMENT scrie pe Liga a II-a... De ce nu se puteau imparti echipele in doua sau trei serii, pe criteriu geografic?!
Ai o gandire infantila . Nu te inscrie la cuvant cu o experienta de viata redusa si sa dai verdicte de atoatestiutor doar ca sa te afli in treaba.
Uite desteptul unde aparuse!
O suma frumoasa poate sa aloce si Comitetul Olimpic pentru ca vedem juniorii care vor alcatui echipele jocurilor Olimpice in viitor ! Doar nu deageaba ai implementat regula cu juniorii la echipe ! Daca sunt si alte idei constructive poti convoca ziarele de sport care intr+o campanie nationala zilnica le vor gasi ! Oricum nu au subiecte zilnice decat verii Becali si alte gaselnite pentru ziarele lor !
Privind harta aceasta a ligii a doua, constat că au dispărut sau activează în ligile inferioare echipe de tradiție din fotbalul românesc, care au activat ani mulți în primele două ligi, pe care le voi enumera: F.C. Bihor Corvinul Hunedoara Olimpia Satu Mare Jiul Petroșani Gloria Bistrița F.C. Baia Mare Unirea Alba Iulia ASA Tg. Mureș F.C. Brașov Pandurii Tg. Jiu Foresta Fălticeni Ceahlăul Piatra Neamț Delta Tulcea Dunărea Galați Drobeta Turnu Severin Unirea Dej Minerul Lupeni F.C. Onești Industria Sârmei Câmpia Turzii Tractorul Brașov P.S. Nu am adăudat aici Oțelul Galați și F.C. Vaslui, campioană respectiv participantă în cupele europene și nici Unirea Urziceni, deși campioană, o echipă efemeră!
GSP, Prosport, Digisport, Telekom, Look TV, -Campanie publica de declarare a Sportului prioritate Nationala ca in Ungaria !!! si vom obtine sute de milioane de euro anual pentru sport ! E vorba de Viitorul si Sanatatea Natiunii !- mai ales ca e campanie electorala ! daca nu acum ....atunci cînd ???
Liga 2 in doua serii a 18 echipe promoveaza primele 2 din fiecare serie si retrogadeaza ultimile 4 echipe. Liga 3 in 4 serii a 20 de echipe promoveaza primele 2 si retrogadeaza 21 de echipe (5 di n fiecare serie plus cea mai slaba echipa)
Asa multi bani pentru liga a 2 a ....cate 25000 euro de caciula ?!
Taci ba din gura , numai prostii spui !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.