FOTBAL  »  LIGA 2  »  POLI IAȘI - DINAMO

Robert Ion (22 de ani, mijlocaș ofensiv) a deschis scorul în meciul Poli Iași - Dinamo, în minutul 9, după o gafă uriașă a portarului Filip Dujmovic (24).

Articol de - Publicat duminica, 21 mai 2023 13:30 / Actualizat duminica, 21 mai 2023 22:10

Ce s-a întâmplat? Răzvan Patriche a trimis „acasă”, iar Dujmovic a vrut să-i retrimită, din prima, stoperului în vârstă de 37 de ani. Doar că a greșit direcția, a lovit prost balonul și i-a pasat lui Robert Ion, care n-a iertat din câțiva metri.

Oțelul revine în Superliga după 8 ani, Dinamo merge la baraj » Clasamentul final în play-off-ul din Liga 2
PLAY-OFF

Poli Iași - Dinamo. Filip Dujmovic, eroare uriașă în minutul 9

Dinamo, probleme mari cu portarii

În ultima perioadă, toți ochii au fost ațintiți spre postul de goalkeeper al lui Dinamo. Denis Oncescu, eligibil U19, a făcut câteva erori cu CSA și cu Iașiul, iar suporterii au militat pentru înlocuirea lui și revenirea lui Filip Dujmovic, fotbalistul care a fost votat jucătorul anului 2022 în tricoul „câinilor”.

Bosniacul de 24 de ani a revenit ca titular la Buzău (2-2), doar că nu a apreciat corect o lovitură liberă a lui Blejdea în startul partidei și a intrat cu mingea în plasă.

Mai multe știri din Liga 2:

Dorinel Munteanu este din nou în fața unui moment istoric: „Ar fi păcat să dăm cu piciorul”
OȚELUL
Dinamo vrea doi atacanți din play-off!
DINAMO

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni