FOTBAL  »  LIGA 2  »  REZULTATE

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 august 2018 13:53

Mijlocașul Raphael Stănescu, 25 de ani, a marcat cel mai spectaculos gol la primei etape din Liga 2. Echipa sa, Daco-Getica București s-a impus cu 2-0 în meciul cu UTA.  Primul gol al meciului a fost marcat de Voicu, în minutul 10.

Crescut de Dinamo, Stănescu este acum la Daco-Getica București și a marcat golul de 2-0 în meciul cu UTA, în minutul 32. Stănescu a pătruns în careu și a marcat un gol asemănător celui reușit de Adi Ilie în 1998, contra Columbiei. Stănescu a reușit un lob la colțul lung la care portarul arădenilor nu a avut nicio șansă.

clipboard06
clipboard07
clipboard014 clipboard015

Stănescu a fost considerat unul dintre cei mai talentați dinamoviști, dar nu s-a impus la prima echipă. După o experiențe în Polonia și Germania, Stănescu a revenit în România, jucând la echipa doua de la FC Voluntari și la SSC Farul. La Daco-Getica a venit în această vară.

MECIURI LIGA A 2-A

FINAL // Energeticianul - Luceafărul Oradea 4-0 (C. Florin 27', V. Rusu 28', 88', 90+1')
FINAL // CS Mioveni - Academica Clinceni 2-1 (A.Popescu 49', V. Balint 85'/ B. Barbu 76')
FINAL // FC Argeș - CS Balotești 2-0 (Panait 2', Șerbănică 26')
FINAL // Aerostar Bacău - Pandurii 0-1 (Măicăneanu 81')
FINAL // Unirea Brăila - Ripensia 1-2 (G. Monea 40'/ Y.Lu 67', Dumiter 86')
FINAL // Farul - ACS Poli Timișoara 4-1 (A. Grigoraș 43'-pen., 65'-pen., 75',83'/Drăghici 35')
FINAL // U Cluj - Metaloglobus  2-0 (Florescu, Gavra)
FINAL // Petrolul - Sportul Snagov 0-0
FINAL // Daco-Getica - UTA 2-0 (Voicu 9', Stănescu 32')
FINAL // Politehnica Timișoara - Târgoviște 0-1 (Cherchez 90+1)

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”