FOTBAL  »  LIGA 2  »  RAPID - TURRIS 1-1

Jucătorii și staff-ul tehnic al lui lui Turris au răbufnit după meciul cu Rapid (1-1) +11   FOTO

Articol de , - Publicat duminica, 02 august 2020 20:39 / Actualizat duminica, 02 august 2020 21:58

Jucătorii și staff-ul tehnic al lui lui Turris au răbufnit după meciul cu Rapid (1-1), în urma căruia echipa lui Erik Lincar a ratat dramatic promovarea în Liga 1.

Brigada condusă de Horațiu Feșnic a prelungit partida cu 5 minute, însă meciul a fost oprit după 98 de minute înregistrate de cronometru. Golul formației lui Dan Alexa a fost înscris în minutul 90+6.

În vestiar, jucătorii oaspeților au început să plângă: „Nu ne-au vrut pe noi în Liga !”, în timp ce Lincar a acuzat direct arbitrajul: „Ei sunt zei!”. La finalul meciului, jandarmii au intervenit pentru a evita escaladarea conflictului.

• La finalul partidei, Erik Lincar, antrenorul lui Turris, și Ispas, stoperul oaspeților, au fost eliminați pentru proteste!

FOTO Imagini de la finalul meciului Rapid - Turris 1-1