Alte știri din fotbal
S-a stins victima accidentului provocat de Kader Keita » Ce riscă acum fotbalistul de la Rapid: concurs de infracțiuni
2
„Anomalia” Metaloglobus » Raportul financiar este șocant: salarii de Liga 2, zero la sponsorizări! Explicațiile
0
Marea promisiune a României s-a prăbușit șocant și face dezvăluiri TULBURĂTOARE: „Am fost la psihiatru, la nebuni!”
11
Screciu s-a convins după victoria cu CFR: „De când sunt la Craiova, simt că ăsta este cel mai bun grup”
1
Știri din fotbal internațional
Sporting CP - Arsenal » „Leii” simt mirosul de sânge și vor să muște din favorita la trofeu! Echipele probabile
0
Încă un fotbalist de la Chelsea vorbește despre un transfer la Real Madrid
0
Real Madrid - Bayern Munchen, în sferturile Ligii Campionilor » Harry Kane este așteptat să revină la oaspeți
0
Amenințare REALĂ » O jumătate de echipă, în pericol
0
Lifestyle
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
18
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Cea mai scumpă mașină vândută la licitație de ANAF are o taxă de ...
Libertatea
Cum poți să faci grătar la curte, fără teama că vei fi amendat
Adevărul
George Copos, piruete cu restaurantul „Panoramic” din Brașov: „De 20 de ...
GSP SPECIAL
Coșul de cumpărături pentru Paște, mai scump cu 10-15% față de anul trecut: ...
Libertatea
Fotbalul romanesc are 3 surse de venit mari si late: case de pariuri, drepturi de televizare si primarii/consilii locale. De asta albanezii si armenii au ajuns sa fie peste noi in sportul asta.
Asta nu e un argument valid pentru risipa banului public intr-un fotbal amarat care aproape ca nu exista la nivel european. Primarii pot fi votati si la 3 ani si la 6 ani, nu conteaza. Prioritatile lor ar trebui sa fie cu totul altele. Omul nu se duce la alegeri locale cu gandul la fotbal, ci la servicii publice de calitate, la strazi curate, infrastructura decenta and so on. Va place sa repetati niste aberatii la nesfarsit, doar ca sa pareti interesanti. Tipic romanesc.
Pentru ca primarul si membrii consiliului sunt votati o data la 4 ani. Nu spun ca e bine ca primariile sa tina echipe de fotbal la acest nivel dar macar exista un vot al comunitatii periodic.
"Corvinul a semnat deja cu un sponsor privat important, din zona de betting", asta da noutate pt Romania, "zona de betting", premiera ar fi fost sa nu fie din zona crepusculara de betting...atita timp cit Superliga va fi prizoniera "caselor", nici o mare firma nu se baga in cloaca asta, cluburile vor fi doar la limita subzistentei, case de pariuri, primarii si ceva firimituri de la tv-urile baiatului dăștept Orlando
Bani de la Primarie? alta echipa sustinuta de ..primarie! Cand oare se vor opri primariile in a mai cheltui banii din impozite pe sustinerea echipelor de fotbal?? Ca exemplu, Steaua e considerata echipa departamentala si nu are drept de promovare in liga1 ...dar echipele sustinute de primarii de ce au acest drept?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.