FOTBAL  »  LIGA 2  »  SEPSI

FOTO GOLUL ANULUI în Steaua - Sepsi » O „rabona” cum nu se vede nici în Liga Campionilor în ziua aniversării de la Sevilla!

Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1 +25   FOTO
Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1

Articol de - Publicat joi, 07 mai 2026 19:54 / Actualizat joi, 07 mai 2026 20:50

Chiar pe 7 mai, ziua în care se împlinesc 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni de către Steaua București în finala cu FC Barcelona, meciul dintre Steaua și Sepsi, scor 0-2, a oferit unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale sezonului.

Alin Techereș, fundașul stânga al celor de la Sepsi OSK, a reușit un gol spectaculos din „rabona”, după o fază rapidă în care a finalizat din interiorul careului, fără ca Frânculescu să mai poată interveni, acesta fiind surprins de execuția neașteptată a fundașului.

FOTO. Alin Techereș, execuție de senzație: „rabona” de zile mari în Steaua - Sepsi

Alin Techereș a reușit o execuție rar întâlnită în fotbalul românesc: gol marcat din „rabona”, care l-a lăsat fără reacție pe portarul Frânculescu.

Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1
Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1
Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1
Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1
Gol din rabona în Steaua - Sepsi // Captură foto: Digi Sport 1
+20 FOTO

Împrumutat de la Universitatea Cluj, Techereș a fost protagonistul unei faze spectaculoase pornite chiar de la el, după o acțiune în care l-a depășit pe Florin Răsdan, continuată cu o pasă către Nacho Heras, fost jucător în Ghencea.

Acesta i-a returnat mingea, iar Techereș a finalizat spectaculos din „rabona”. Nacho Heras a rămas fără reacție, cu mâinile în cap, după execuția fundașului stânga, una ce poate candida la premiul „Puskas”.

Steaua - Sepsi, echipele de start

Steaua (5-4-1): Frânculescu - Răsdan, Huszti, Ilie, Adăscăliței, Rotaru - Gualda, Drăghici, Ș. Pacionel, Lascu - Chipirliu
Rezerve: Pletea, R. Popescu, Nedelea, Bobaru, Nedelcu, R. Lopez, N. Popescu, A. Popa, Bonet
Antrenor: Daniel Oprița

Sepsi: Bg. Ungureanu – Oteliță, Haruț, Dobrosavlevici, Techereș - N. Păun, Heras - D. Iglesias, C. Matei, Mawa - Davordzie
Rezerve: Bartha, Silaghi, Vianna, Oroian, Batzula, Cîmpean, Aganovic, Vîrtej, Cmiljanic
Antrenor: Ovidiu BurcăStadion: Steaua (Bucureşti)

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (11)
MarianAlexandru
MarianAlexandru  •  11 Mai 2026, 15:36

????????pocăiți vă că Judecata mâniei mielului vine în curând lume

Dr.Hoock
Dr.Hoock  •  08 Mai 2026, 14:09
Postat de GasKAN pe 08 Mai 2026, 08:21

Păcat ca " clona talpanista" infiintata de Mapn in 2017 in Liga a-4-a Ilfov care nu a jucat niciodată in Liga I a stricat sărbătoarea "7 Mai 1986" C.C.E..facandu-se de rușine....

Lasă că a onorat fc fcsb-ul (adică steaua poporului)sărbătoarea cu o participare glorioasă in PLAYOUT!

nicto
nicto  •  08 Mai 2026, 10:48

Acuma daca nu poti pune o filmare.... pozele sunt de prisos, le pui degeaba....

Vezi toate comentariile (11)
Comentează