FOTBAL  »  LIGA 2  »  GAFĂ

FOTO „Groaznic!” » Gafă imensă în primul meci al etapei din Liga 2

Ionuț Pop, gafă imensă în Hermannstadt - Poli Iași +9   FOTO
Ionuț Pop, gafă imensă în Hermannstadt - Poli Iași

Articol de GSP - Publicat joi, 12 august 2021 20:30 / Actualizat joi, 12 august 2021 20:37

În minutul 71 al meciului Hermannstadt - Poli Iași, moldovenii au egalat la 1 după o gafă imensă a portarului advers.

A început etapa #3 din Liga 2 » Programul integral

Hermannstadt reușise să deschidă scorul în repriza a doua (59). Năstăsie a finalizat excelent, din prima, pasa lui Oroian, sub transversală, și l-a învins pe Axinte.

Iar jocul curgea în favoarea gazdelor. Numai că Ionuț Pop, goalkeeperul sibienilor în vârstă de 24 de ani, a introdus-o în meci pe Poli Iași.

Gafă imensă în Hermannstadt - Poli Iași: „Groaznic!”

Plămadă a reluat modest, cu capul, centrarea lui Francisc Cristea, Pop a avut mingea în mănuși, însă nu a reușit s-o prindă. Inexplicabil! Pușcaș, pe fază, a împins mingea în plasă din câțiva metri.

+5 FOTO
  • Capturi TV @Telekom Sport 1

„Eroare groaznică!”, a punctat și comentatorul Digi Sport Ioan Viorel.

Partida dintre Hermannstadt și Poli Iași s-a încheiat cu victoria trupei lui Măldărășanu, 2-1, grație golului marcat pe final de Loren Niță (81).

Citește mai multe știri din Liga 2:

Fază controversată în Viitorul Tg. Jiu - CSA Steaua » Chipirliu a căzut în careu, dar s-a ales doar cu „galben” pentru simulare

MTS s-a autosesizat după scandările xenofobe de la meciul dintre Steaua și Csikszereda » Ce spune ministrul Eduard Novak