LIGA 2  ·  ETAPA #10

LIGA 2, etapa #10 // Debut cu dreptul pentru Florin Bratu la noua echipă » Clasamentul + rezultatele integrale ale rundei

Marti, 08 Octombrie

Etapa cu numărul 10 din Liga 2 s-a încheiat, ultimul meci al rundei fiind câștigat de liderul Turris Turnu Măgurele, 2-1 împotriva celor de la Gloria Buzău.

Sâmbătă, fără îndoială, surpriza zilei a fost produsă la Reșița, unde ACS Viitorul Tg. Jiu s-a impus cu un neverosimil 7-1! (DETALII AICI

Chiajna a remizat cu Metaloglobus, scor 1-1, Mioveni nu a avut nicio problemă în a se impune în fața celor de la Miercurea Ciuc, câștigând cu 3-0, iar Farul și Petrolul s-au impus la limită, scor 1-0, în meciurile cu Sportul Snagov, respectiv Pandurii. 

Duelul cu cele mai spectaculoase răsturnări de situație a fost semnat de două foste echipe din prima divizie: Daco Getica-București - Dunărea Călărași 2-3. 

Epilogul zilei a fost consemnat de ASU Poli Timișoara - FC Argeș 3-0.

Duminică, Ripensia Timișoara a remizat cu Universitatea Cluj, scor 1-1, în singurul meci al zilei programat din Liga 2.

Marți, Turris a răpus-o în cele din urmă pe formația din Buzău, scor 2-1, golul decisiv al meciului fiind marcat în minutul 90+1.

REZULTATELE INTEGRALE

Turris Turnu Măgurele - Gloria Buzău 2-1

U Cluj - Ripensia Timişoara 1-1

U Cluj: Dur-Bozoancă - R. Takacs, Jay, Art. Crăciun, Berci, Rafa Miranda, Dican, G. Florescu (cpt.), Taub - Al. Pop, Gavra
Rezerve: Gorcea - Goga, Burghele, Nic. Pîrvulescu, Andre Ceitil, Inacio Miguel, Vl. Mihalcea
Antrenor: Adrian Falub

Ripensia: Şt. Dobre - Ad. Popa, Hecsko (cpt.), Apro, C. Toma - C. Lungu, Burdeş, T. Călin, Monea, Tudorache - Alb. Voinea
Rezerve: Mociu - Chera, Stoi, I. Gavrilă, Tînc, M. Fotescu, M. Staicu
Antrenor: Alexandru Pelici

ASU Poli Timișoara - FC Argeș 3-0

ASU Poli: M. Contra - C. Jurj, Scutaru, Mera (cpt.), Cherecheş - Dros, Ignea - D. Radu, Ad. Ungureanu, Schieb - Mir. Axente
Rezerve: Borbei - Piţigoi, Ad. Lazăr, Vidrăsan, Trip, Coadă, Zabun
Antrenor: Mugur Guşatu

Argeş: Agachi - Dănescu, Motroc, Şerbănică, Tofan - Andr. Panait, Brînzan, I. Şerban - Ct. Barbu, Rob. Grecu, Buhăescu (cpt.)
Rezerve: Oct. Popescu - Oancea, N. Popescu, Turda, Alexe, Blejdea, Matiș
Antrenor: Nicolae Dică

Pandurii Tg. Jiu - Petrolul 0-1

Pandurii: Iul. Dinu - Oiţă (cpt.), Vişan, P. Chiş, Vasilescu, Lu Yuefeng, Trancă, Kazuki, Nic. Cotolan, P. Popescu, Rasoveanu
Rezerve: Mih. Cotolan - Du Ho Kim, D. Unguru, Erhard, Nichifor, D. Ciobanu, R. Cristea
Antrenor: Adrian Bogoi

Petrolul: R. Avram (cpt.) - Bărboianu, Al. Olaru, Sîrghi, Ant. Manolache - Al. Zaharia, Cioinac, Măd. Mihăescu, M. Bratu - Younes, Arnăutu
Rezerve: C. Lungu - Ianis Stoica, Ţicu, D. Meza Colli, Guy, Tudor Şaim, Rob. Enache
Antrenor: Flavius Stoica

Concordia Chiajna - Metaloglobus 1-1

Concordia: Al. Costache - Paliu, Stănică, Dobrosavlevici (cpt.), Fota, Al. Albu, Tîrcoveanu, P. Ivanovici, Vl. Olteanu, Batin, Eug. Nica
Rezerve: Mişu - Dumitraş, Rob. Ivan, Cr. Matei, Obedeanu, Bari, C. Neagu
Antrenor: Laurenţiu Diniţă

Metaloglobus: Gavrilaş - Iul. Ciubotaru, D. Lung, Sava, L. Cazan, Andr. Lungu, Duminică, Ciocâlteu, Al. Coman, Cl. Herea, Ov. Herea (cpt.)
Rezerve: Rob. Geantă - Sota Mino, Fl. Plămadă, Banu, Ghenovici, Ed. Vraciu, C. Ionică
Antrenor: Marius Măldărăşanu

CS Mioveni - Csikszereda 3-0

Mioveni: Fl. Croitoru - Burnea (cpt.), Rob. Ghiţă, Celea, Beţa, Massaro, Coşereanu, R. Costin, M. Şerban, Măzărache, Hergheligiu 
Rezerve: Val. Sima - Ed. Stoica, Ct. Alexe, Rem. Enache, Alin Călin, Cioargă, Işfan 
Antrenor: Marius Stoica 

Csikszereda: Ljuljanovic - Palmeş, Csonka, Lalic, Simo, Casiadi, Sz. Veres (cpt.), Kalman, Eder Gonzalez, Magyari, Logon 
Rezerve: Bordas - Aszalos, Csuros, M. Takacs, Barta, Erdei, Bajko 
Antrenor: Valentin Suciu

CSM Reșița - ACS Viitorul Tg. Jiu 1-7

  • Au marcat:  Ene 19 / Astafei 11, 59, Pop 17, 43, 52, Gîrbiță 71, Bădăuță 87
  • Live + Statistici

CSM Reşiţa: Zimmermann (cpt.) - Musteţa, Vlădia, Vasiu, Banac - Danci, Poiană - Săulescu, Dat, Vădrariu - D. Ene
Rezerve: Horvat - Caragea, Gab. Lazăr, L. Acka, Cioablă, Velici, M. Coman
Antrenor: Leontin Doană

Viitorul Pandurii: Moga - Dunca, Oros (cpt.), Yabre, Andr. Dragu - Chiorean, Prejmerean - Cioiu, Vas. Pop, Gîrbiţă - Astafei
Rezerve: Anca-Trip - Bădăuţă, Chelariu, Porumb, Parnău, Zaborowski, Vl. Rusu
Antrenor: Cristian Lupuţ

Daco-Getica - Dunărea Călărași 2-3

Daco-Getica: Began - C-tin. Dedu (cpt.), Jica, Puţaru, Rz. Prodan, Mih. Stancu, Rob. Neacşu, Iani, Gab. Răducan, Plumbuitu, M. Mihai
Rezerve: Gurău - Socaci, M. Negoescu, Al. Alexe, Ad. Matei, Fl. Olteanu, Obreja
Antrenor: Marius Baciu

Dunărea: Calancea - Mendy, Bg. Şandru (cpt.), R. Crişan, Ţenea, A. Lopez, Rob. Boboc, Marrone, Zete, Ekollo, Bg. Rusu
Rezerve: Krell - Sabangeanu, Honciu, Ozcan, Gab. Toma, Bawab, Gliga
Antrenor: Cristian Pustai

Farul - Sportul Snagov 1-0

Farul: Muţiu (cpt.) - Nicola, Cană, V. Lică, Carabela - Greu, Antoche - P. Petre, Al. Stoica, Kanda - Halep
Rezerve: Cr. Andrei - I. Ursu, D. Toma, Doumbia, Băciuţ, I. Stoica, Hordouan
Antrenor: Ianis Zicu

Snagov: Micle - Poştoarcă, Ghidurea, Ad. Neacşu, Turbatu - Ad. Stoica (cpt.), G. Apostol - Dorobanţu, Nechita, Mirică - Safsaf
Rezerve: Oct. Stanciu - Ristea, Cubleşan, Al. Rusu, Cos. Novac, Fl. Lungu, Narcis Ioniţă
Antrenor: Valentin Ivan

VEZI ȘI:

OFICIAL Turris Turnu Măgurele are un nou antrenor! Florin Bratu a preluat liderul din Liga 2

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Povestea studentei care s-a opus abuzului sexual al unui profesor de la Babeș-Bolyai din Cluj. Ce s-a întâmplat cu Iulia după 8 ani

Libertatea

Comentarii (3)

Sorin Catana  •  08 Octombrie 2019, 23:11

***...Decebal Radulescu...omul care vb din 5 surse..platit cu 200 de euro pe emisiune sa faca figuratie..mai sunt bani si in judetele sarace, ***...cum le spui tu..promovarea e pe teren..nu ca-ti doresti tu echipe de traditie..***..!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

gazetar  •  08 Octombrie 2019, 21:44

Azi e marți....nu luni....vai de noi .....

ray51  •  08 Octombrie 2019, 11:19

Buzaul ii va face o figura neasteptata lui Florin...

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:30 Fotbal, Liga 2

Petrolul - Concordia Chiajna

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
13:00 Tenis, WTA

Turneul din Moscova

Digi 2
14:00 Fotbal, La Liga

Eibar - Barcelona

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
14:30 Fotbal, Premier League

Everton - West Ham

Eurosport
16:00 Fotbal, Liga 2

Csikszereda - Rapid

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Atalanta

Digi 4, Look Sport 3, Telekom 2
16:30 Fotbal, Bundesliga

Augsburg - Bayern Munchen

Digi 3
17:00 Fotbal, La Liga

Atletico Madrid - Valencia

Digi 2, Look Sport, Telekom 4
17:00 Fotbal, Premier League

Chelsea - Newcastle

Eurosport
17:30 Fotbal, Turcia

Trabzonspor – Gaziantep

Look Sport 2
18:00 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Perla Lublin

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
19:00 Fotbal, Serie A

Napoli - Verona

Digi 4, Telekom 4
19:00 Fotbal, Belgia

Standard Liege – Genk

Look Sport 3
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Dortmund - Borussia Monchengladbach

Digi 3, Look Sport 2, Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Crystal Palace - Man. City

Eurosport
20:00 Handbal F, Liga Campionilor

Buducnost - SCM Râmnicu Vâlcea

Digi 2, Look Sport, Telekom 3
20:30 Fotbal, Liga 1

CFR Cluj - Universitatea Craiova

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:00 Handbal M

Barcelona - PSG

Digi 4, Telekom 3
21:45 Fotbal, Serie A

Juventus - Bologna

Digi 3, Look Sport 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, La Liga

Mallorca - Real Madrid

Digi 2, Look Sport, Telekom 3
Program TV complet

Liga 1