Alte știri din fotbal
Scorul exact dat de Adrian Mutu cu două ore înaintea fluierului de start: „Sunt aici!”
0
„Zidul galben” a ocupat Piața Taksim din Istanbul, cu Budescu „șef de galerie”: „Ce echipă avem, ne face să bem!”
0
Cum a arătat România la precedentul baraj pentru Cupa Mondială
2
Echipa de start, confirmată! + Românii au plecat încolonați spre stadion. Familia lui Drăgușin, în galerie. Apelul la o deplasare civilizată e întâmpinat cu huiduieli
58
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » 16 naționale luptă pentru un loc în finală
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Fiul lui Iker Casillas îi calcă pe urme tatălui și deja strălucește în poartă
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
sigur n-ai uitat să adaugi alături de cuvântul mitoman și unul aproape identic, diferența fiind ca nu are în componenta lui al doilea m care este înlocuit cu c?
se selimbar a trecut peste vitan barzesti. ha ha ha.
Stai liniștit, pensionarul mitoman vorbește aiurea ca de obicei. O componenenta importantă a bugetelor locale sunt bani redistrubuiti de la bugetul de stat. Cele pt investiții sunt alta treaba, la fel ca și cei din fonduri europene. Însă el sa ne explice situația următoare: Chirica a asigurat echipei de fotbal un buget de L1. Bun, ieșenii l-au votat ca sa aibă echipa in SuperMamaliga, acceptam și inepția asta. Iasiul, ca și Bucureștiului, are un sistem paușal de termoficare. Sistemul este ineficient și foarte scump, oamenii nu fac fata și trebuiesc ajutati. Anul trecut când nu erau problemele actuale cu energia au primit de la Bugetul de Stat in jur de 10 milioane de euro. Pai dacă au avut 3-4 milioane pt echipa de fotbal, pt ce sa le mai dam noi bani pt încălzire!?
Da, chiar au locuitori cu venituri mari
Nea borviz amanuntele astea le stii de la prietenul finantist care s-a autosesizat ca un bun cetatean?
despre vitan barzesti, asa ca idee,anul trecut cu 33 de puncte s-a terminat pe locul 7,deci in afara playoffului(iar 21+12 este fix 33) deci si daca prin absurd ar face 12 puncte(lucru imposibil) tot nu ar ajunge in playoff. plus ca trebuie sa mai depaseasca si vreo 3 echipe doar pentru a ajunge pe 7. primele 4 echipe trebuie scaose din ecuatie pentru ca pe alea nu mai pot sa le ajunga. ramane miercurea ciuc, unirea dej si buzau.pornim de la premisa foarte optimista ca faceti 9 puncte in 4 etape(lucru imposibil) si ajungeti la 30 de puncte.daca miercurea ciuc face 5 puncte in ultimele 5 etape (ca au cu un meci mai putin),unirea dej face 4 puncte in 4 etape si buzau face 5 puncte in 4 etape,voi nu numai ca nu terminati in primele 6,dar nu terminati nici in primele 7.nu mai spun nimic de brasov care are sanse sa faca 7 puncte in ultimele 4 etape. ti-am demonstrat matematic ca nu mai are nicio sansa vitan barzesti.plus falimentul iminent.
Da. Scuze. :-). Nu mi-am dat seama că te refereai la alegerile locale, la care cei din diaspora nu pot vota. Oricum, jmecheri sunt toți. Mai ales ăia de împart mălaiul de la centru, după criteriile pe care le-ai menționat.
De ce doar de noi? Tu nu-ți exerciți dreptul de vot decât la alegerile pentru șefia DDB? Sau zici că ăia pe care-i votezi tu nu trec niciodată pragul electoral de 5% sau cât o mai fi?
După logica ta, Chiajna, Voluntari s.a. m.d.au locuitori foarte bogați dacă își permit sa "sponsorizeze" asemenea echipe)) Ps-nu cunosc legea în detaliu (nici nu mă interesează) dar sunt român și știu că orice lege făcută în România are o "portiță" de care profită jmecherii votați de voi.
Bai prostane, puna mana si citeste legile inainte de a posta bazaconii p-aici, ca te faci de ras (sa te iei de mana cu catalynna aia, ca si ala e la fel de pafarist). Banii de la bugetul de stat care se aloca primariilor locale au o destinatie clara: pentru investitii si proiecte de infrastructura de interes public NATIONAL (canalizare, gaze, apa, termoficare, drumuri nationale, scoli, spitale, etc). NU pentru cheltuielile curente ale primariilor, gen salarii, sponsorizari cluburi sportive sau vanghelioane la revelion! Daca vreun primar indrazneste sa foloseasca banii alocati de guvern (de la bugetul de stat) pentru asa ceva, infunda puscaria! Legea e clara: primariile locale au dreptul de a aloca max 5% din BUGETUL LOCAL pentru sponsorizari cluburi sportive locale; nimic mai mult de-atat si nici vorba de vreun cent din sumele pe care i le aloca guvernul de la bugetul de stat! Capisci?!?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.