Alte știri din fotbal
MM Stoica a dezvăluit cine sunt noii oameni din staff-ul lui Marius Baciu: „A fost crescut de Ionuț Chirilă”
0
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi”
0
Daniel Pancu aruncă „bomba”: „Habar n-am dacă rămân la CFR!” + „Vorbesc cu Angelescu de mult”
1
Prima reacție a lui Marius Baciu din postura de antrenor la FCSB: „Nu vreau să fiu o marionetă!”
4
Știri din fotbal internațional
Bournemouth - Manchester City, confruntarea care poate decide matematic titlul din Premier League » Echipele de start
0
Marele Fabio Capello se simte mândru că l-a antrenat pe Cristi Chivu: „Se vede că i-a rămas un pic din mine!”
0
Panică la Buenos Aires: vedeta s-a accidentat și riscă să rateze Mondialul! » Medicii naționalei vin în Europa
0
Primarul Londrei îi amenință pe fanii echipei lui Radu Drăgușin: „O să plătiți dacă Tottenham se salvează!”
0
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
7
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Chiriile din Berlin au explodat: 4.000 de euro pe lună pentru un apartament ...
Libertatea
Cazul șoferului „prins” cu aproape 700 km/h de un radar din Belgia. Amenda, ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Emil Gânj, condamnat pe viață. Ce s-a întâmplat în procesul celui mai ...
Libertatea
Mutarea din Ghencea a fost in cardasie cu Peluza Sud care sustinea ca nu este posibil ca Steaua sa plateasca cat toate echipele pentru un meci. Daca eu iti cer chirie pentru 4 camere 700 euro apoi iti cer 19.000 ce faci?
CSA promovează când îl va face Jonny pe Tălpan general și- i dă cu sabia pe umerii-i lați. :))
Steaua a fost praduita de generali hrapareti si pasata lui Becali in cardasie cu minstrul apararii de atunci. Dar cel care a omorat Steaua este Becali, el reducand-o practic la nivel de Academica Clinceni prin indepartarea suporterilor, parasirea stadionului Ghencea si aruncarea la gunoi a istoriei si legendelor Stelei. Becali a facut toate aceste lucruri fara nici un beneficiu financiar, el pierzand foarte multi bani prin distrugerea celui mai important brand din sportul romanesc. I se parea latifundiarului ca nu-si poate cultiva cultul personalitatii suficient la Steaua, il umbreau istoria, legendele si suporterii. Asta e aspectul cel mai trist si pacatul cel mai mare, ca Steaua a murit atat de urat.
Si ce ar mai castiga generalii? Stii ca intre ei era o bataie sa preia spatiile comerciale? Apoi au inteles ca nu este cazul sa il creada pe MIU care visa tribune pline
Știu ca pare greu de crezut sau acceptat de către unii, dar o cale de mijloc ar fi fost ca un investitor potent financiar sa cumpere clubul de la JJ, iar armata sa "cedeze" drepturile federative pe o perioada nedeterminata. Bineînțeles, în anumite condiții, și nu neapărat financiare cât mai degrabă sportive. Dar Talpan a reușit sa facă aproape imposibil și acest lucru. Cel puțin în viitorul apropiat, niciun investitor privat n'o sa fie dispus sa verse anual milioane sau chiar zeci de milioane de euro, doar pentru a folosi numele și marca clubului.
In 1996 CSA Steaua i-a vandut in numai 3 saptamani pe: Adrian Ilie, Alin Stoica, Iulian Filipescu, Constantin Galca, Daniel Prodan, Jean Vladoiu, Joe Panait, Anton Dobos, Parvu. Era Becali pe atunci? Unde sunt banii aia? Aia au distrus Steaua incepand cu Otelea si conturile din Elvetia
În campionatul următor,Poli, dacă il tine pe Croitoru antrenor, promovează la pas. Chindia este in liga 1 datorita lui, in mare parte.
Nu a fost nici o mare schisma. Nu CSA este de vina ca Steaua a murit. Becali a omorat Steaua, iar armata este si ea vinovata in calitate de complice. Armata este insa direct vinovata de faptul ca CSA este un proiect esuat. Vinovatia pentru situatia de la CSA este 100% vina armatei, nu exista nici un fel de partasi sau complici.
Ca ne place sau nu, dar cam asta este adevărul, și de o parte, și de alta.
N-am vazut meciul, mai bine ca nu l-am vazut si am evitat sa ma enervez din nou. Nasoala treaba la CSA, e o criza profunda acolo, nimic nu merge. Armata a incercat sa valorifice marca, palmaresul Stelei si noul stadion din Ghencea prin infiintarea CSA-ului, dar reuseste doar sa arunce bani in vant de patru ani. Nu exista inteligenta, seriozitate, profesionalism sau dorinta de a face performanta la nivelul conducerii, asta a fost clar inca de la infiintare. Decat asa, mai bine sa puna batista pe tambal si sa nu mai faca numele Stelei de rusine.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.