FOTBAL  »  LIGA 2  »  GLORIA BUZĂU - CONCORDIA

Gafă uluitoare în debutul sezonului de Liga 2! Cum a deschis Gloria Buzău scorul în meciul împotriva Concordiei

Gloria Buzău a deschis scorul în minutul 4 cu Concordia Chiajna // foto: captură Digi Sport +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 august 2020 12:29 / Actualizat sambata, 29 august 2020 13:06

Sezonul de Liga 2 a debutat astăzi, iar în al cincilea meci al zilei, dintre Gloria Buzău și Concordia Chiajna, scorul a fost deschis după o gafă uluitoare.

LIGA 2, liveSCORE » Start în B! Programul integral al rundei

Gloria Buzău a înscris al doilea gol al zilei de Liga 2, Adrian Chică-Roșă (21 de ani) punctând în minutul 4 al întâlnirii cu Concordia Chiajna, după o greșeală rar-întâlnită a portarului Alexandru Costache (20).

După o aruncare de la margine, portarul Alex Costache a preluat balonul în partea opusă, spre centrul porții, însă nu a mai apucat să degajeze, pentru că mingea i-a fost furată de Chică-Roșă! Atacantul Gloriei a intrat prin alunecare și a împins balonul în poartă, de sub nasul nefericitului portar al oaspeților.

Norocul său a fost că Azdren Llullaku, atacantul Concordiei, a egalat după numai 10 minute, înscriind cu un șut puternic din interiorul careului, plasat aproape de vinclul porții.

Alte știri din Liga 2:

Patru arbitri, depistați pozitiv cu coronavirus » Anunțul făcut de FRF

Rapid a transfer un portar înainte de startul Ligii 2: „Istoria și suporterii clubului sunt cunoscute în întreaga lume”