FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA A 2-A

LIGA 2 // 7 meciuri s-au jucat azi în Liga 2! Rapid, victorie clară în derby-ul contra Chiajnei » Toate rezultatele + clasamentul actualizat

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 17:32

În etapa secundă din Liga 2 s-au jucat astăzi cu 7 meciuri. Capul de afiș a fost înfruntarea din Regie, dintre Rapid și Concordia Chiajna, câștigată de elevii lui Daniel Pancu, 3-1.

Vezi AICI clasamentul LIVE din Liga 2

Vezi AICI programul etapei #2 din Liga 2

FINAL » Rapid - Concordia 3-1

  • Au marcat: Hlistei '18 (pen.), Paliu '23-autogol, Vlada '32 / A. Albu '10

Rapid: Drăghia - I. Voicu, B, Manole, Mallo, Demici - R. Lazăr, Jorza, Sefer - Labeau, Drăghiceanu, Hlistei 
Antrenor: Daniel Pancu 

Chiajna: Greab - Paliu, Albu, Dobrosavlevici, Fota - V. Bărbulescu, L. Ion, Ciucureanu - P. Ivanovici, B. Bari, C. Neagu 
Antrenor: Laurențiu Diniță

+6 FOTO

Rapid a obținut prima victorie din acest sezon, în fața Concordiei Chiajna, echipă pe care Daniel Pancu, antrenorul giuleștenilor, o vedea favorită la promovare. Ilfovenii au început mai tare meciul și au marcat în minutul 10, prin Albu.

Rapidiștii au revenit și au înscris de trei ori până la pauză. Hlistei a egalat din penalty, în minutul 18, iar în minutul 23, Paliu a marcat în proprie poartă. Scorul final l-a stabilit Vlada, în minutul 32, după ce a împins cu genunchiul mingea, din 5 metri. După pauză, ambele echipe au încercat să mai marcheze, dar tabela a rămas nemodificată.

FINAL » CS Mioveni - CSM Reșița 1-1

  • Au marcat: V. Balint '72 (pen.) / Vădrariu 90+2

FINAL » Daco-Getica - Turris  0-3

  • Au marcat: D. Ispas '81, D. Tescan '88 '90+1

FINAL » Farul - Călărași 1-0

  • A marcat: Kanda 31

FINAL » Miercurea Ciuc - Metaloglubus 3-0

  • Au marcat: Hodgnyai 9, E. Gonzalez 25, Jebari 65

live » Pandurii - Poli Timișoara 0-3

  • Au marcat: Axente '14, A. Manea '58, A. Ungureanu '80

FINAL »  Ripensia - Buzău 1-2

  • Au marcat: C. Toma '11 / V. Alexandru '13 '39 
     

Citește și:
Ultimele informații de la FCSB: „Luni îi facem ofertă” + „El e «bombă»”
Superliga
Ultimele informații de la FCSB: „Luni îi facem ofertă” + „El e «bombă»”
Ipoteză neașteptată: „FCSB a transferat pe altcineva, de asta a renunțat la Anderson Ceara”
Superliga
Ipoteză neașteptată: „FCSB a transferat pe altcineva, de asta a renunțat la Anderson Ceara”
Campionul cu Universitatea acuză: „Am discutat trei săptămâni și apoi îmi spuneți că nu mă mai vreți?” » Ofertele pe care le are
Superliga
Campionul cu Universitatea acuză: „Am discutat trei săptămâni și apoi îmi spuneți că nu mă mai vreți?” » Ofertele pe care le are
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
Media
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
Rețea de magazine din România, vândută
Profit.ro
Rețea de magazine din România, vândută
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (22)
1745flo
1745flo  •  10 August 2019, 17:58

Rapid trebuie să promoveze pentru binele fotbalului românesc.

magura
magura  •  10 August 2019, 13:01
Postat de legendavisinie pe 10 August 2019, 10:45

Marca Rapid, simbolul clubului înființat în 1923, aparține echipei care se luptă pentru promovarea în prima ligă. Dacă ești fcsbist, nu ai cum să înțelegi.

Corect raspuns! HAI RAPID!

whitesnake
whitesnake  •  10 August 2019, 17:17
Postat de legendavisinie pe 10 August 2019, 12:47

A falimentat o societate comercială, cea care administra și deținea o marcă. Ulterior, palmaresul și marca Rapid au fost scoase la licitație și adjudecate de echipa care se luptă anul acesta pentru promovarea în prima ligă.

nu stiu de ce iti bati capul cu randoom , are un iq atat de mare incat crede ca FSCB este Steaua !!!

Vezi toate comentariile (22)
Comentează