Comentarii (54)
badeadorian
badeadorian  •  24 Mai 2019, 11:23
Postat de martinpen pe 24 Mai 2019, 11:08

Cred ca intelegi gresit sensul cuvantului "toti". Tu ai specificat ca Rapid fura, pentru ca si alte echipe fura... Eu ti-am spus ca nu e un motiv ca Rapid sa fure, pentru ca fura si altii... Iar tu ai trans concluzia ca Rapid=toti Total gresit!

Ai gasit un fir de par si faci eforturi supraomenesti sa-l despici in 8 !! . Prea mult zgomot pentru ca-ti sustii frenetic ceva ipotetic . Daca ai dovezi ca se fura la clubul Rapid si vrei sa pozezi in Batman , prezinta dovezile organelor abilitate si astepta poza de pe prima pagina !!!

badeadorian
badeadorian  •  24 Mai 2019, 11:08
Postat de martinpen pe 24 Mai 2019, 11:01

Ti se pare ca daca sunt mai multe cluburi care fura trebuie sa fure toti? Rapid daca vrea sa fie cea mai tare echipa, trebuie sa aiba transparenta financiara. Nimeni nu poate reprosa ceva, toate datele fiind pe site.

Nu pot decat sa fiu flatat ca dumneavostra considerati echipa RAPID ca fiind 'TOTI' !!!! . Vorba celor din ROMA : ''sempre tutti siamo noi'' !!!

7manuel
7manuel  •  24 Mai 2019, 16:57
Postat de jalabert pe 24 Mai 2019, 16:48

Asta e cea mai *** gandire sa ajungi sa-i pui pe toti cei care au trait in perioada comunista in aceeasi oala. Asemenea idei nu-ti fac cinste.

Si cine are asemenea idei, unul care pana mai ieri, mai precis pana sa facem cunoscuta adevarata istorie a echipei defuncte, pozau in anticomunisti si echipa oropsita. Ei care au luat cei mai buni jucatori de la desfiintata Carmen Bucuresti - pe Bazil Marian, cel mai valoros jucator ai acelor ani, si pe Valentin Stanescu. Si nu oricum, fiind obligati intr-un fel dupa ce au fost prinsi pe un vapor ca doreau sa iasa din tara clandestin. Ei, care l-au luat pe Ozon, alt mare jucator la interventia lui Gheorghiu Dej, care in paranteza fie spusa fost si presedinte de onoare la echipa defuncta.

serg_iordan
serg_iordan  •  24 Mai 2019, 16:09
Postat de badeadorian pe 24 Mai 2019, 15:08

Mult zgomot pentru nimic . A fost un singur meci cu ''reclama'' respectiva . In toate pozele acelor vremuri nu mai apare respectivul simbol pe tricourile ceferistilor !! . Iar la meciul disputat la Ploiesti lumea erudita din tribune a crezut ca Rapidul face reclama steagului statului URUGUAI ! :)) . Dar multi stiu , putini cunosc ... le place unora sa faca valuri, ca asa le suna lor frumos ideea cum ca bolsevismul a venit cu trenul in Romania , nicidecum cu tancul !!

Pana la urma conteaza cu ce a venit?... ce rămâne e afinitatea Rapidului pentru proletari lui Lenin...

badeadorian
badeadorian  •  24 Mai 2019, 11:28
Postat de martinpen pe 24 Mai 2019, 11:01

Ti se pare ca daca sunt mai multe cluburi care fura trebuie sa fure toti? Rapid daca vrea sa fie cea mai tare echipa, trebuie sa aiba transparenta financiara. Nimeni nu poate reprosa ceva, toate datele fiind pe site.

Si ce spui tu este egal cu ideea ca cineva il acuza pe martinpen ca arunca bancomatul in aer doar ca nu-i placea amplasarea !!! Dv. ati fost ?

badeadorian
badeadorian  •  24 Mai 2019, 11:24
Postat de emil1986 pe 24 Mai 2019, 11:22

FC R, echipa de partid, dar si vehicul electoral al PSD, partid cu orientare comunistoida, asa cum a fost si clubul decedat rapid.

Domnule Emil , mai aveti frati ? .

emil1986
emil1986  •  24 Mai 2019, 11:22

FC R, echipa de partid, dar si vehicul electoral al PSD, partid cu orientare comunistoida, asa cum a fost si clubul decedat rapid.

badeadorian
badeadorian  •  24 Mai 2019, 11:18
Postat de Nicolae Dumitru pe 24 Mai 2019, 10:45

Băi neneeeeeeee !!! Sunt Rapidist de cca 60 ani. Cei care vor citi mesajul meu vor spune ;;ce cauți băi boșorogule aici;;? Caut ca Rapid, prin susținerea suporterilor, a celor cu dragoste de acest club să promoveze în A. Să mai văd meciuri cu Dinamo, Steaua (sau cum se va numi). Cine știe când ,, voi trage pielea pe ochi, dar să am această satisfacție să văd asemenea dispute. Dacă vreți să mă înjurați pt. cele spuse, accept înjurăturile. Vă urez sănătate la toți suporterii , indiferent de echipa susținută. HAI RAPID .

RESPECT . Sa fii sanatos si sa prinzi 100 de ani !!. Si un strigat din vechea Troie : Ahoeeee !!! .

unurt1
unurt1  •  24 Mai 2019, 10:45
Postat de martinpen pe 24 Mai 2019, 10:39

A avut Rapid un buget de 1.4 milioane lei? Oare ce au facut cu banii aia? Transferuri masive pe bani multi nu au fost, transport, cazare, deplasari, se acopereau cu cateva zeci de mii de euro... Poate exista transparenta financiara sa stim si noi unde merg banii...

400.000 s-au dus numai pe brand + palmares, si restul de 1 milion gandeste-te numai la cati membtrii in staf sunt incluzand echipele de juniri an de an pana la cei mici + salarii lunare + alimentatie + chirii la stadion + .... +... Ce, banii se duc numai pe transferuri? Pai, normal, pana acum era Copos si nimeni nu stia ce se intampla... La voi, la FNG, ce mai faceti? Tot frustrati pe FC Rapid si bagati batul prin gard?

serg_iordan
serg_iordan  •  24 Mai 2019, 17:20
Postat de badeadorian pe 24 Mai 2019, 16:41

Folosesti cuvinte mari in incercarea de a sustine o idee aiurea. AFINITATEA ? O reclama fara importanta la vreme aceea , lucrurile erau deja pe fagasul lor si eram condamnati la comunism pentru ca eram o tara mica . Tu cu ce echipa simpatizezi ? ...nu este nevoie sa-mi raspunzi ..este retorica intrebarea , asa pentru sufletul tau !! . Si o tot scaldam cu comunismul in sus , comunismul in jos de parca suntem postura sa acuzam !!! Am inceput sa ne credem cu totii Petre Tutea sau macar Corneliu Coposu !!! Treziti-va COMBATANTILOR fara chip si importanta !!! .... am fost toti in aceeasi OALA !!!! .

De ce crezi ca era e o reclama făcută degeaba? Pai Comuniștii din România crezi ca nu știau ca vor câștiga cu 80-85 %...Alegerile au fost câștigate de cei ce au înființat Rapidul și evident Rapidul și-a adus contribuția de care bloculpartidelelor democrate avea nevoie... ori cum era ca acest partid sa câștige alegerile iar majoritatea alegătorilor sa nu fi auzit de el... cine avea nevoie de vreo revolta? Lucrurile intrau pe fărașul lor e corect... dar ca sa între și Rapidul și-a adus contribuția...mică mare nu conteaza... oamenii care l-au înființat la fel... Apropo simpatizez cu echipa KGB din România... Oricum e rușinos sa susțineți ca n-ați fost membrii de partid... ați avut ghinionul ca Lenin a fost înlocuit de Stalin care avea alte aspirații... dacă mai trăia Lenin ați fi fost copilul răsfățat al comunismului , dar noua orânduire a Moscovei a dorit ca armata sa fie in prim an ca. Ea a adus victoria finala nicidecum muncitorii (cailor ferate)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 6
Comentează