FOTBAL  »  LIGA 2  »  RESTANȚE

LIGA 2 // VIDEO Turris Turnu Măgurele, egal cu Petrolul, Rapid învinge fără probleme liderul UTA și urcă pe podium » Vezi clasamentul actualizat!

Articol de - Publicat miercuri, 20 noiembrie 2019 10:27

Azi s-au jucat două partide restante din Liga 2: Rapid - UTA, 2-0, și Turris Turnu Măgurele - Petrolul, 1-1.

Turris Turnu Măgurele - Petrolul 1-1

• Vezi AICI statistici
  • Au marcat: Ciobanu '81 / Arnăutu '61
  • Etapa #14
  • Televizare: Digi Sport, Telekom Sport

La Măgurele, Arnăutu (61) a deschis scorul pentru ploieșteni, în timp ce Cristian Ciobanu a egalat cu nouă minute înainte de final.

UTA rămâne lider, cu 32 de puncte, fiind urmată de CS Mioveni și Rapid, cu câte 31 de puncte. Turris e pe poziția a 5-a, cu 29 de puncte, la o lungime în spatele Petrolului.

„Am avut situații, ocazii, puteam închide jocul. Mergem înainte. Trebuie să marcăm din situațiile pe care le avem. Am întâlnit o echipă bună. Era foarte aproape să pierdem meciul. Vreau să felicit și arbitrajul.

Suntem sus la lupta pentru promovare. Important e ce facem noi pe teren, nu ne uităm la alte echipe. Trebuie să credem în șansa noastră. Am un lot cu care mă mândresc. Era frustrare și dezamăgire în vestiar, dar trebuie să ținem capul sus și să mergem înainte”, a declarat Flavius Stoican, antrenorul „găzarilor”, la finalul meciului.

„Mă bucur că am revenit și am egalat. Am avut încredere în băieți. În a doua parte am avut un început mai greoi. Am avut câteva pase greșite. Am luat un gol pe care nu l-am prea înțeles”, a spus și Marius Baciu, antrenorul teleormănenilor.

Acesta a fost al doilea meci pentru Turris după incidentele grave petrecute la finalul partidei cu Sportul Snagov (2-3), când antrenorul Marius Baciu a fost ridicat de către DIAS. Ulterior, acesta a fost eliberat și și-a clarificat situația (DETALII AICI).

Repriza 1

Repriza 2

Turris-Oltul: Păun - Juncănaru, Sălcianu, Ispas, Călinţaru - Savin - Pană (cpt.), Acolatse - Haită, Turkovic, Ad. Voicu
Rezerve: Duţu - Neacşu, Ciobanu, Bud, Fl. Radu, Matei, Buleică
Antrenor: Marius Baciu

Petrolul: R. Avram - Alb. Olaru, Sîrghi, Manolache, Ţicu - D. Meza Colli, Cioinac - Saim, Laur. Marinescu (cpt.), Gavrilă - Arnăutu
Rezerve: Cezar Lungu - M. Bratu, D. Enache, Al. Zaharia, Guy, Mihăescu, Al. Munteanu
Antrenor: Flavius Stoican

Rapid - UTA 2-0

Sandro Djuric a reușit să deschidă scorul pentru giuleșteni în minutul 23, după ce a primit o pasă superbă de la Amir Jorza.

5 minute mâi târziu, Cătălin Hlistei a majorat diferența pentru formația lui Daniel Pancu, reușind să marcheze cu o lovitură de cap bine plasată.

În actul secund, tabela a rămas neschimbată, iar „alb-vișiniii” s-au impus în final cu 2-0.

După acest rezultat, Rapid a urcat, cel puțin pentru moment, pe poziția a 3-a a clasamentului, cu 31 de puncte acumulate după 17 runde.

+7 FOTO

4.000de oameni au asistat la meciul din Regie

Rapid: Al. Tătaru - I. Voicu (C), Al. Iacob, Mallo, Goge - Djuric, R. Lazăr, Jorza - Sefer, Labeau, Hlistei
Rezerve: Achiriloaei - Băjan, Catrici, Piriz, Drăghiceanu, Pănoiu, Roskopf
Antrenor: Daniel Pancu

UTA: Fl. Iacob - Andr. Rus, Fl. Ilie, Melinte (C), Tomozei - Miculescu, Hrezdac, R. Moise, Bustea - Buhăcianu, Al. Ioniţă
Rezerve: Bolboaşă - Oct. Ursu, Dam. Isac, Lorenzi, Oroian, Deta, Cip. Rus
Antrenor: Laszlo Balint

VEZI ȘI:

Pancu a răbufnit la finalul meciului cu Pandurii: „La victorii, suntem primii pe la televizor”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”