FOTBAL  »  LIGA 2  »  DIVIZIA C

Loviti

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 octombrie 2007 00:00

Arbitrii de la FC Cisnadie - Curtea de Arges au fost agresati de spectatori la final. Doi dintre arbitrii intilnirii dintre FC Cisnadie si International Curtea de Arges, 1-2, centralul Marian Ivanescu si tusierul Valentin Tone au fost scosi de pe teren, la finalul intilnirii, cu masina Politiei. Arbitrii au fost acuzati ca le-au refuzat gazdelor trei penalty-uri, la ultimul dintre ele jucatorul Sorin Marin primind al doilea cartonas galben pentru simulare. Spectatorii din Cisnadie, 1.000 la meciul de ieri, au reclamat si faptul ca golul egalizator al oaspetilor ar fi fost marcat din ofsaid si faptul ca centralul a prelungit nejustificat meciul, cu 7 minute. International a marcat golul victoriei in minutul 97! Dupa fluierul final, aproximativ 30 de suporteri furiosi au navalit in teren, arbitrii fiind aparati de 2 politisti si de 4 jandarmi. Inainte de a fi evacuati cu masina Politiei, cei doi au incasat citiva pumni!