FOTBAL  »  LIGA 2  »  FC ARGEȘ

Nicolae Dică, OUT de la FC Argeș: „S-a umplut paharul, dezamăgirea e mare, n-am avut nicio idee de joc” + Prima reacție a antrenorului

Articol de - Publicat luni, 07 octombrie 2019 14:47

FC Argeș, locul 6 în liga secundă, a anunțat astăzi despărțirea de Nicolae Dică, antrenorul care preluase echipa la începutul acestui sezon.

Cel mai probabil, eșecul înregistrat în week-end cu ASU Poli, 0-3, i-a fost fatal tehnicianului. Oficialii alb-violeților au anunțat că interimatul echipei va fi preluat de Vali Năstase. 

„Mulţumim, Nicolae Dică! Conducerea clubului FC Argeş şi antrenorul Nicolae Dică au ajuns la o înţelegere pentru rezilierea contractului pe cale amiabilă. Oficialii grupării din Trivale au mai reziliat tot pe cale amiabilă şi contractele colaboratorilor lui Nicolae Dică: secundul Alin Popescu, antrenorul cu portarii, Răzvan Stanca şi preparatorul fizic, Dan Didiţă. 

De pregătirea echipei se va ocupa Valentin Năstase, fostul mare jucător al echipei noastre, care a ocupat funcţia de secund în mandatul lui Dică. 

Clubul FC Argeş îi mulţumeşte lui Nicolae Dică pentru munca depusă la Piteşti şi îi urează mult succes în activitatea profesională”, se arată în comunicatul emis de piteșteni. 

Reacția clubului: „S-a umplut paharul! Echipa nu merge, dezamăgirea e mare!”

Contactat de GSP.ro, Cristian Gentea, președintelui Consiliului de Administrație al celor de la FC Argeș, a oferit mai multe detalii despre plecarea lui Dică:  

„Avem azi o ședință la club. El nu și-a mai dorit să continue. S-a întâlnit astăzi cu conducerea asociației și și-a anunțat demisia. Cert e că echipa nu mergea și dezamăgirea e mare. Probabil se dorește crearea unui șoc. 

A avut mână liberă la echipă, nu i-a impus nimeni niciun jucător, dar meciul de la Timișoara a umplut paharul și pentru noi! N-am avut nicio idee de joc, n-am avut nicio ocazie!  

Categoric, obiectivul rămâne promovarea. Ne vom orienta către alt antrenor, soluția Valentin Năstase e una de avarie. Avem mai multe nume pe lista înlocuitorilor, vom discuta”, a declarat Gentea pentru GSP.ro. 

„N-am fost dat afară”

Imediat după anunțul formației piteștene, antrenorul a avut o scurtă reacție pentru GSP.ro: „N-am fost dat afară, eu am cerut să plec. Nu vă pot spune motivele!”.

FC Argeș, echipă care își manifestase intențiile de a promova, are un start de sezon sub așteptări. Piteștenii au 4 înfrângeri în 10 meciuri și se situează pe locul 6, la trei puncte în spatele celor de la UTA, ocupanta locului 3. 

Vezi și: 

VIDEO Daco-Getica nu se dezminte » Poezii naționaliste și derapaje înainte de meci: „Cum ați ajuns, cretinilor, în frunte” + Celentano din Las Fierbinți, invocat

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
MM Stoica a îngropat „securea războiului”: „Am să divulg un secret, plec cu el să căutăm jucători”
Superliga
MM Stoica a îngropat „securea războiului”: „Am să divulg un secret, plec cu el să căutăm jucători”
Război în Gruia! Ce spun cifrele despre „gașca de cheltuitori” dată afară de la CFR Cluj: i-au adus o avere colosală lui Ioan Varga
Superliga
Război în Gruia! Ce spun cifrele despre „gașca de cheltuitori” dată afară de la CFR Cluj: i-au adus o avere colosală lui Ioan Varga
După Dinamo, și FCSB își „schimbă” sigla din viitorul sezon » Cum va arăta
Superliga
După Dinamo, și FCSB își „schimbă” sigla din viitorul sezon » Cum va arăta
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (9)
utilizator șters
utilizator șters  •  07 Octombrie 2019, 15:33
Postat de dan35ar pe 07 Octombrie 2019, 15:19

Ce dracu caută Șora pe prima pagină, ***? Să vă intre bine in cap, *** de urmași de bolșevici, istoria n-o puteți modifica, Șora a fost mâna dreaptă a Anei Pauker, niciodată disident. Tolontane, ți-aș spune să-mi ***!!!

Din păcate, tupeul ăstora a atins cote inimaginabile. Penali care strigă contra penalilor, urmași ai comuniștilor care condamnă comunismul, profitori ai regimului care se dau drept victime etc. Din nefericire, puțini vor să se informeze corect. Majoritatea și-au predat creierele propagandei, să facă aceasta ce vrea cu ele. Eu voi boicota emag-ul, de acum încolo, la fel Carrefour-ul( cel care face propagandă familiilor cu doi tați). Altceva, nu știu ce putem face.

dubluv
dubluv  •  07 Octombrie 2019, 17:53

Eduard Augustin e solutia

valii_sv
valii_sv  •  07 Octombrie 2019, 15:16

Marele antrenor Dica rapus de liga a doua ! =)) El si Bratu sunt buni poate pe echipa fantastica !

Vezi toate comentariile (9)
Comentează