FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSIKSZEREDA - FC U CRAIOVA

FOTO Penalty controversat în Csikszereda - FC U Craiova: meciul s-a rupt după decizia lui Dima

În debutul reprizei secunde a meciului Csikszereda și FC U Craiova 1948, runda cu numărul 3 a play-off-ului din Liga 2, oltenii au beneficiat de un penalty ușor acordat.

Articol de GSP - Publicat marti, 13 aprilie 2021 17:44 / Actualizat marti, 13 aprilie 2021 18:15

Urmărește AICI desfășurarea meciului Csikszereda - FC U Craiova 1948

David Kelemen l-a tras de braț pe Andrei Ciolacu în careu, atacantul oltenilor a căzut, ușor, amplificând contactul, iar „centralul” Iulian Dima a arătat punctul cu var.

Într-un final, același Ciolacu a făcut 2-0 pentru Craiova din lovitura de pedeapsă.

Captură TV @Telekom Sport

Deși Dima are acoperire regulamentară, jucătorii gazdelor au protestat vehement și au reclamat faptul că Andrei Ciolacu a căzut teatral pentru a-l impresiona pe „central”.