FOTBAL  »  LIGA 2  »  PETROLUL PLOIEȘTI

FOTO Atmosferă de meci mare în amicalul de azi al Petrolului » Cât s-a terminat

Petrolul - Astra 1-1 / Sursă foto: Facebook@ Petrolul

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 ianuarie 2022 20:20 / Actualizat sambata, 22 ianuarie 2022 20:29

Petrolul Ploiești, liderul la zi din liga secundă, a remizat sâmbătă cu Astra Giurgiu, scor 1-1, în primul amical din 2022.

Amicalul de la Câmpina s-a disputat în condiții speciale - două reprize de câte 50 de minute. Giurgiuvenii au fost cei care deschis scorul, prin Dragu, în minutul 48. Egalarea a venit în minutul 75, când Takayuki Seto a punctat pentru Petrolul.

Ultrașii Petrolului au făcut show

Galeria Petrolului, una dintre cele mai spectaculoase din România, a fost prezentă în număr mare la Câmpina. Fanii au cântat în permanență și chiar au aprins câteva materiale pirotehnice, aducând aminte de meciurile cu mare miză din Liga 1.

+3 FOTO

Petrolul în prima repriză: Avram – Pîrvulescu, Lică, Olaru, Țicu – Cebotaru, Prejmerean – Tolea, Tucaliuc, Saim Tudor – Coman
Petrolul în repriza secundă: Jercălău – I. Dima, Meijers, Huja, Velisar – Chindriș, Seto – Constantinescu, Boțogan (80 D. Ilie), D. Gheorghe – Jarovic
Antrenor: Nicolae Constantin

Sâmbăta viitoare, Petrolul va bifa un nou test de verificarea, în compania Unirii Slobozia. Duminică, 30 ianuarie, lupii galbeni vor pleca în cantonament în Antalya, unde vor sta până pe 11 februarie.

VIDEO Valentin Țicu: ”Am fost căpitan la toate echipele de juniori ale Petrolului, nu mă așteptam să fiu așa repede și la seniori”

CSA Steaua i-a alergat până când i-a accidentat pe jucătorii pe care voia să-i determine să semneze rezilierea contractelor

Ousmane N’Doye ar putea reveni în fotbalul românesc, dar pune o condiție: „Nu vrea să joace în deplasare”