Alte știri din fotbal
Florin Gardoș, numit manager general la clubul cu pretenții » A prezentat deja un prim transfer
0
4 milioane de euro pentru Cătălin Cîrjan! Răspunsul lui Dinamo
1
Oficialul rivalei a anunțat în direct un transfer la Dinamo: „I-a ales pe ei”
1
Clubul antrenat de fostul jucător al Generației de Aur nu va face vreun cantonament în această iarnă!
0
Știri din fotbal internațional
Cea mai dură declarație de la numirea noului antrenor la Real Madrid: „Nici măcar nu-i poate linge ghetele lui Alonso!”
0
Cele două cluburi care au sunat la FRF să se intereseze despre Radu Drăgușin: „Ce fel de om e în afara terenului?”
0
Alvaro Arbeloa începe în forță la Real Madrid: „Vreau ca el să danseze! Toți jucătorii o vor lua de la capăt”
0
Here we go! AS Roma plătește o avere pentru atacantul cu care speră să-l încurce pe Chivu în lupta la titlu
0
Lifestyle
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
18
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
5
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Cel mai cunoscut om al străzii din NBA a fost arestat pentru droguri și alcool
0
„Ramzan Kadîrov este în stare gravă!” Lovitură de stat pregătită în Cecenia
Libertatea
Regimul ayatolahilor din Iran, la capăt de drum? „Republica Islamică se ...
Adevărul
Excentricul Salvador Dali a jucat fotbal cu legendele Barcelonei. Artistul ...
GSP SPECIAL
Reacția dură a lui Florin Călinescu după ce Pro TV a anunțat că renunță la ...
Libertatea
In mintea ta saraca si prosta in acelasi timp exista bani intrati in ECONOMIA tarii, ca urmare a medaliilor steliste. Ba, tu ai mandrie ceausista. Ba, sa ne mandrim cand o sa avem un venit pe cap de locuitor cum are Elvetia sau Danemarca sau Japonia sau Norvegia. Sa ne mandrim cand o sa avem industria Germaniei. Nici nu este clar ce este pt tine sportul.
Denumirea clubului este CSA Steaua București. Clubul câștigă medalii la Jocurile Olimpice, Campionatele Mondiale sau Europene, la diverse alte competiții. Avem parte de o reclamă deosebită pentru club și țară, vin bani în economia românească, avem cu ce ne mândri.
Pai ce castiga Steaua? CSA adica? Ca tot pierde. Castiga bani unii de la csa. Atat.
da? si de ce la rapid si dinamo nu s-a ajuns aici cand acolo este clara treaba ca nu a plecat niciodata echipa de la mai si mt? zi bah?
Bineintales ca o voiau pentru ca era in curtea lor. Indiferent ce se intampla tot aici se ajungea. Nu te poti juca cu bunurile statului, oricand se poate sa apara un audit. Nu ai documente justificative esti bun de plata. De aceea nu a riscat nimeni sa dea ceva catre Asociatie, doar niste facilitati, destul de semnificative ce-i drept, dar atat.
ce vorbesti baiete? pai dupa logica ta absolut toate echipele din Romania sunt la fel. fix asta este problema ca a vazut ca becali face bani din fotbal si brusc s-au trezit ca le trebuie lor echipa. eu puna intrebarea asta de 8 ani,daca Steaua in 2014 era rusinea romaniei,falimentara ca si dinamo sau rapid o mai vrea mapn? iti spun eu clar,nu. de ce nu raspunde nimeni la intrebarea asta simpla? tot ce este bun in tara asta trebuie sa se distruga.aveam o singura echipa care era mandria Romaniei in europa si aia era Steaua din liga 1 si fix pe asta si-au pus mafitoii de la stat ochii. dar nu-i stres se rezolva si treaba asta in scurt timp.
Tiriac era doar ca exemplu. Poate sa vina un fond de investitii, sau un print arab. Probabil ca Tiriac nu a cumparat Dinamo deoarece situatia documentelor de acolo este tot asa de incurcata. Licitatia nu este atat de usor de realizat, sunt mai multi pasi premargatori si nu cred ca vrea cineva sa fie cercetat penal. Doar intr-un stat mafiot se putea intampla ca un bun al statului sa fie incredintat direct cuiva fara documente justificative. In ce baza trebuia sa primeasca Becali Clubul Steaua? Mai ales ca sectia de fotbal nu are identitate proprie, apartine Clubului Steaua Bucuresti. Becali nu are nici un document prin care sa ateste posesia asupra CLUBULUI STEAUA BUCURESTI. Dimpotriva, s-a folosit fraudulos de acest nume. Este foarte multumit cu acest fapt. A reusit sa pacaleasca foarte multi oameni cu aceasta confuzie. Dar nu pe toti.
tiriac nu a cumparat pe bani de tigari dinamo si l-a lasat sa moara,de ce ar cumpara o sigla si o marca? punerea la licitaie este simpla,daca se vrea. romania este tara minunilor,se poate orice. vezi decizia incalificabila a tradatorilor de la tara de la iccj din decembrie 2014. in primele 2 instante eu am fost acolo si toti au ras de cererea celor de la mapn si de talpan. doar intr-un stat mafiot se putea intampla ce s-a intamplat in decembrie 2014 la iccj.
De ce nu ar cumpara Tiriac? O reclama mai buna decat detinerea acestui club atat de prestigios nu-si poate face. De aceea tine atat de mult Becali sa existe aceasta confuzie, ca sa obtina mai multi bani. Cu cat sunt mai multi pacaliti cu atat mai bine pentru el. Scoaterea la licitatie este extrem de complicata in acest caz.
Daca cumpara Becali ce? O sa aiba doua cluburi: Fc Fcsb si Steaua Bucuresti. Daca se respecta prevederile legale se prea poate sa cumpere un interpus. De ce nu misca CSA nimic? Ca o parere personala, cred ca de frica. Tot de aceea nu s-a transmis nimic din proprietatea statului catre Asociatie. Le-au dat doar niste facilitati pentru care este greu sa-i condamni. Este o afacere cu expunere mare si modalitatile de instrainare sunt foarte complicate. Asa toata lumea este multumita, Becali isi vede de clubul lui mai departe (are loc dar n-are nume) cei de la Steaua isi vad de ale lor (au nume dar nu au loc si nici nu le trebuie), win-win.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.