FOTBAL  »  LIGA 2  »  AMICAL

Rapid e gata de play-off-ul din Liga 2! A câștigat categoric amicalul cu rivala din lupta pentru promovare, sub ochii lui Mirel Rădoi

Sefer a marcat un gol în victoria Rapidului +16   FOTO
Sefer a marcat un gol în victoria Rapidului

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 iunie 2020 21:36 / Actualizat sambata, 27 iunie 2020 22:34

Rapid a câștigat meciul amical cu Turris Turnu Măgurele, scor 4-1. La meci a asistat și selecționerul Mirel Rădoi.

Rapid și Turris se pregătesc de play-off-ul prin care pot obține promovarea în primul eșalon. Cum posibilitățile de a-și testa forțele sunt limitate, cele două adversare au ales un amical care prefațează înfruntarea din august. Meciul s-a jucat pe stadionul Municipal din Turnu Măgurele.

Golurile rapidiștilor au fost marcate de Alami, în minutele 25 și 55, Sefer, în minutul 47, și Alexandru Dulca, înainte cu 8 minute de final.