LIGA 2  ·  REȘIȚA - PETROLUL

REȘIȚA - PETROLUL. FOTO Fanii reșițeni au păcălit protocolul anti-coronavirus + Gafă greu de uitat comisă de Cobrea

CSM Reșița a avut parte de un sprijin însemnat la partida cu Petrolul, în ciuda faptului că suporterii sunt interziși în continuare pe stadioane. FOTO: Captură Digisport 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 septembrie 2020 14:00 / Actualizat duminica, 06 septembrie 2020 14:32

Câțiva fani au driblat protocolul împotriva Covid-19. Dotați cu steaguri, torțe și fumigene în culorile echipe favorite, fanii reșițeni s-au instalat pe dealul din spatele tribunei. Și-au încurajat favoriții din primul minut. N-au fost descurajați nici măcar de gafa lui Alberto Cobrea, din minutul 36, când Petrolul a deschis scorul.

REȘIȚA - PETROLUL, etapa 2, Liga 2+6 FOTO

Experimentatul portar al Reșiței a comis o gafă uriașă. A fost pe direcția mingii trimise cu capul de Ekollo, a blocat-o în prima fază, apoi s-a încurcat și a scăpat-o printre picioare.