Alte știri din fotbal
E gata! Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după despărțirea de Dinamo
0
Detaliul din lotul lui Dinamo: ce se întâmpla când s-a câștigat ultimul titlu + Puștiul de la FCSB care a bătut recordul
0
17 milioane de euro la Dinamo » Anunțul făcut de oficialul clubului
1
Audi pentru staff, Volkswagen pentru jucători » Dinamoviștii și-au luat azi în primire noile mașini
2
Știri din fotbal internațional
Tricoul lui Vozinha de la Mondialul 2026, vândut pentru o sumă record! A depășit echipamentele lui Alisson și Neuer
0
A câștigat eventul cu Universitatea Craiova și a semnat cu echipa lui Mirel Rădoi! Primul transfer în străinătate pentru român
0
S-a întors accidentat de la Mondial » Lovitură pentru Barcelona: Frenkie de Jong va fi indisponibil patru luni!
0
Starul lui Liverpool a făcut show la nunta „ca în România”
0
Lifestyle
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
5
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
0
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Nicușor Dan, noi detalii despre negocierile cu partidele pentru a trece de ...
Libertatea
Motivul pentru care Marian Ceaușescu l-a urmărit pe Ilie Bolojan cu o cușcă ...
Adevărul
Ce s-a ales de stadionul lui Ceaușescu » Baza celei mai corupte echipe din ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT | Franța – Spania, semifinale Cupa Mondială 2026, de la ora ...
Libertatea
Eu înțeleg, dar din ce ai citat asta reiese. Nu am detaliile contractului de vânzare între FC Brașov și Steaua, sau contractul între Sporting și Fc Brașov. ”Transferul jucătorului CHIPCIU MIHĂIŢĂ ALEXANDRU se realizează cu participarea ambelor cluburi", înseamnă că Sporting a participat la vânzarea către Steaua.
Gresit! Sporting Pitesti a pastrat 50 % din drepturile de transfer/federative cand l-a dat la Brasov, care a pastrat 25 % cand l-a dat la Steaua... Deci, ca vad ca nu intelegi, daca Steaua il vinde, plateste 25 % spre Brasov, care va plati 50 % din (25% primiti de la Steaua ) catre Pitesti. Simplu.
Sporting Pitești trebuia să participe la vânzarea fotbalistului către Steaua ( pe vremea aceea ) :)) și să își ia 50% din suma negociată. Nu are treabă cu vânzarea fotbalistului în Belgia de către FCSpB.
Sporting Piteşti a remis un comunicat de presă prin care anunţă că va acţiona FC Braşov şi Steaua la Comisiile LPF pentru a-şi primi banii în cazul transferului lui Alexandru Chipciu. În cele 12 puncte prezentate de clubul argeşean este prezentată istoria contractului dintre Sporting şi FC Braşov. Conform comunicatului, Chipciu a semnat cu echipa ardeleană în 2007, Braşovul urmînd să achite 70.000 de euro şi 50% din suma obţinută la următorul transfer. În 2008: 50% + participare la negocieri Acordul a fost înregistrat şi la LPF în momentul în care Braşovul a promovat în Liga 1, cele două echipe semnînd un act adiţional: "(2) C.S. SPORTING PITESTI încasează 50% din suma de transfer în ţară sau în străinătate[...] (3) Transferul jucătorului CHIPCIU MIHĂIŢĂ ALEXANDRU se realizează cu participarea ambelor cluburi".
Inainte de toate Brasovul are 50% din Chipciu, pe care l-au luat impreuna cu Sporting Pitesti. In al doilea rand, Brasovul a semnat o esalonare, de ce vrea bani acum ?
Daca veți căuta articole despre cum a preluat Becali Gheorghe , Fc Steaua București , veți vedea că cei care au semnat și au fost în adunarea generala sunt diverși generali etc care au fost condamnați chiar cu suspendare și executare pentru înstrăinarea diferitelor bunuri ale MApN , deci și cu echipa Steaua a fost la fel , Becali a plătit datorii către tehnorob și avab , deci tribuna a doua și nocturna daca dorește le poate demola cum a făcut Badea cu vestiarele de la Dinamo în contul datoriei , nu va face asta , că vor ieși oamenii în stradă , Păunescu nu a avut Steaua era împuternicit să conducă , în adunarea generală s-a decis ca echipa este gratis cu jucătorii , Becali spune că a plătit pentru jucători atunci de ce a plătit dacă erau gratis , la cine au ajuns cei 4 milioane de dolari ? , că spune dare în plată , dare în plată către cine ? , unde sunt acești bani , și pentru acțiunile ale MApN de 36 % ce asigură MApN ? , erau peste 100 membri fondatori , când a fost vorba de plătit au renunțat toți , oare de ce ? , din cauza lăcomiei acestor generali cu fălcile și gusa imensă și burțile imense , este adevărat ?
Articol tip "capcana ***"! Ce se deduce din titlu, iar situatia este de fapt alta. Becali chiar le-a dat bani in avans de sarbatori la rugamintea lui Talnar si mai are doar o transa de dat.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Sunati-l pe Talpan sa va dea banii...cica Steaua e acum la el...!
bani aruncati! nu pune becali botu'... aleluia!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.