FOTBAL  »  LIGA 2  »  POLI IAȘI - DINAMO 1-0

EXCLUSIV // VIDEO Administratorul special al lui Dinamo, stupefiat după 0-1 cu Poli Iași: „Rar am văzut așa ceva! De ce să mai vină lumea la stadion?!”

Poli Iași a învins-o pe Dinamo, scor 1-0, în runda cu numărul 15 din Liga 2. La finalul partidei, Vlad Iacob, administratorul special al „câinilor”, s-a plâns de modul în care a decurs repriza secundă.

Articol de - Publicat sambata, 26 noiembrie 2022 18:59 / Actualizat sambata, 26 noiembrie 2022 20:31

„Din păcate, azi am intrat în jocul gazdelor, e un lucru rău, nu ne-am făcut jocul nostru, n-am construit, n-am pasat. Dar o mare problemă a fost că în repriza a doua timpul de joc efectiv a fost de vreo 20 de minute. Rar am văzut așa ceva și am văzut foarte multe meciuri. Rar am văzut asemenea trageri de timp!

Arbitrajul a fost unul bun, per total, cu o mică excepție: la fiecare cădere se oprește jocul. Nu înțeleg de ce nu preluăm ce se întâmplă la Campionatul Mondial, când arbitrii opresc jocul doar când e o accidentare serioasă. În plus, nu știu de ce nu avem și noi mai multe minute de prelungiri. Așa se arbitrează în România, nu cred că e rea-voință. De ce să mai vină oamenii la stadion, să vadă 20 de minute de fotbal într-o repriză?!”, a declarat Iacob pentru GSP.ro.

Ionuț Negoiță nu exclude o nouă implicare la Dinamo, dar pune o condiție: „Clubul nu are nicio șansă altfel!”
Dinamo

Vlad Iacob, administrator special Dinamo: „Trebuie să abordăm fiecare meci ca pe o finală”

Deși mai sunt șanse mici, Vlad Iacob încă speră că Dinamo poate prinde play-off-ul: „Cât timp avem șanse matematice, vom lupta, vom continua să credem. Trebuie să abordăm fiecare meci ca pe o finală. Suntem și la mâna rezultatelor, nu mai depindem doar de noi. Trebuie să ne câștigăm toate meciurile, șanse sunt, trebuie să credem și să ne jucăm șansa până la capăt”.

Avem nevoie de fani mai mult ca niciodată. Sprijinul lor financiar e esențial pentru noi, le mulțumesc pentru deplasarea de la Iași, au fost la înălțime
Vlad Iacob, administrator special Dinamo

Match Quiz Germany vs Spain
Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Germany vs Spain și poți câștiga 1.200 de lei cash! Premii totale de 4.000 de lei.

VIDEO. Dinamoviștii au acuzat tragerile de timp ale ieșenilor. Imagini de la finalul partidei

La finalul partidei, fanii lui Dinamo au acuzat tragerile de timp ale jucătorilor de la Poli Iași. A izbucnit inclusiv Sorin Colceag, „secundul” roș-albilor: „Cred că la voi antrenamentele durează 20 minute. Maximum. N-am văzut niciodată să tragă cineva de timp într-un asemenea mod!”.