Alte știri din fotbal
Cine a încurcat paharele? Gabi Tamaș, prezentat oficial pentru a doua oară de aceeași echipă, în decurs de două luni!
1
Anchetat pentru meciuri trucate, Djokovic zburdă în amicale: victorie pentru CFR Cluj, la final de cantonament
0
Negocierile avansează, Ștefan Baiaram e tot mai aproape de transferul verii! Peste Darius Olaru!
13
Fostul campion din Superliga, la moartea lui Gabi Mureșan: „Voi ați pierdut un mare jucător. Eu am pierdut un fiu!”
0
Știri din fotbal internațional
Encore une fois: Franța își așteaptă adversara din semifinale! A avut emoții 60 de minute cu Maroc, apoi a decolat
12
Fostul star al lui Arsenal și City, reținut sub suspiciunea de spălare de bani
0
Controversa de la penalty-ul ratat de Kylian Mbappe provoacă reacții extreme: „Dovada că Mondialul e trucat!”
0
Doar au pășit pe teren în Franța - Maroc și au scris istorie!
0
Lifestyle
Andreea Bălan și Victor Cornea au dat nas în nas cu Novak Djokovic la Wimbledon: „Cel mai...”
2
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Cine este „avocatul-prescripție” care îl apără pe Viorel Pașca: Răzvan ...
Libertatea
Cel mai bun oraș din lume pentru trai în 2026 se află în Europa. Ce ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Un mecanic român a demontat jumătate de mașină electrică și a descoperit ...
Libertatea
Napastrocul asta iar tulbura apele in fotbalul romanesc. A demonstrat odata ca e incapabil si totusi insista in nemernicia lui.
Mai nene, in romanika toti care isi fac echipe si incep de jos, vor ca in 3 ani sa joace in liga 1? Cand o sa ajunga in liga a 2-a o sa trebuiasca FRF sa schimbe sistemul si sa promoveze primele 10, ca sa le iasa astora socoteala cu "in 3 ani in liga 1".
Nu veti ca Petrolul si Cluj, sau celellate echipe refondate, pentru ca ***. La Cluj si la Petrolul echipele s-au refondat fara patronii gropari. Doar in mintea voastra orice SRL facut de familia Mititelu ar avea ceva in comun cu alte renasteri de cluburi. ***, nu va pasa de fotbal si de Craiova.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Noua CRAIOVA in liga a 4 va avea mai multi suporteri decit clona olgutei in liga 1 vom fi ca Petrolul U Cluj Poli Timisoara Farul Constanta FORZA STIINTA CAT CERUL E ALBASTRU SUNTEM DEASUPRA TUTUROR
Un alta articol mincinos nesemnat marca GSP. Fostul club boovean a fost dezafiliat legal in 2011, si falimentat in 2014. Deci adio FCU - mortul de la groapa nu se mai intoarce. Nu mai exista continuitate, nimic. A doua miciuna GSP : brandul "Stiinta Craiova" apartine cu acte in regula de clubul de liga 1 al Craiovei. Mititelu nu a avut niciodata acel brand. Ca orice alt cetatean al Craiovei, Mititelu isi poate face un nou club sportiv - dupa ce FCU a murit acum citiva ani. Dar Mititelu nu mai are nimic : brandul Universitatea Craiova e la echipa de liga 1, brandul Stiinta Craiova e la echipa de liga 1, la fel stema cu leul si imnul Stiintei apartin de echipa de liga 1; stadionul si cantonamentul sint in folosinta exclusiva a echipei de liga 1. In ultimul rind, renasterile echipelor - Ploiesti, Cluj, Pitesti, Timisoara, Galati, Constanta etc. - se fac tot timpul FARA PATRONII GROPARI. Nicaieri in lume fostul patron care a distrus simbolul local nu face si renasterea clubului - asta doar in mintea lui Mititelu si a GSP se poate. In fine - Universitatea Craiova e bine mersi in liga 1 si se pregateste sa revina in cupele europene.
Uiti ca U Cluj, Petrolul si celelalte echipe refondate s-au refondat fara patronii gropari. Asta e marea diferenta. La Ploiesti groparul Capra nu e parte din noul proiect. La Cluj groparul Walter nu e parte din noul proiect. Le fel - la Napoli. Toate proiectele aste de renastere se fac fara patronii gropari - de fapt se fac ca lumea sa scape de acei gropari. Singurul caz in lume in care un gropar vrea a-si faca alt club e la Craiova.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
In liga a 4-a cu stadionul plin ca Glasgow Rangers si Napoli SSC decat in mocirla primei ligi,cel mai corupt campionat din lume cu cele mai multe clone ale unor echipe de traditie!!!!!!!!!!Universitatea Cluj,Petrolul,Farul Constanta au avut in liga a 4-a mai multi suporteri decat 98% din clonele primei ligi
Inca mai sunt fani olteni care sa puna botul la tot ce zice ***? Mititelu nu are bani nici sa treaca strada iar el vrea in 3 ani sa promoveze in L1..
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Daca exista bani si A.Mititelu va face echipa sa ii puna numele OLTENIA FC si cu asta basta culori rosu si negru si supranumele OLTENIACUS .tricouri in dungi orizontale .rosu si negru si dincolo la CSU ar fi alb-albstru verticale .....ce poate fi mai frumos un astfel de derby .....singura problema daca orasul poate tine 2 echipe in A ....si daca gazonul rezista pe noul stadion ....presa ar avea si derby OLTENIACUS vs CRAIOLGUTA ......dar cum astea s-ar intampla poate pe la milano sau munchen .....iar va ramane Craiova cu echipa studentilor .....macar sa ia din ideea mea numele OLTENIA ,,,,si in deplasare in rosu si negru .....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.